Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
W filmie nie...

Najnowszy film Patryka Vegi „Polityka” będzie można zobaczyć w Nowym Jorku, New Jersey i Pensylwanii

08-28-2019

Patryk Vega to jedno z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk w polskim kinie. W swoim reżyserskim dorobku ma takie filmy jak „Służby specjalne”, „Botoks”, „Pitbull” i dwie kolejne części „Pitbull. Nowe porządki” i „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” czy „Kobiety mafii”. Odważne, kontrowersyjne, czasem wulgarne, ale niewątpliwie zapadające w pamięć dzięki mocnym ujęciom, świetnej grze czołówki polskich aktorów i budzącej zainteresowanie tematyce filmy Vegi przyciągają widzów jak magnes.

W pierwszych dniach września na ekrany kin wchodzi kolejny jego film pt. „Polityka”. Fabuła filmu opowiada o polskiej scenie politycznej w przededniu wyborów parlamentarnych – więc, biorąc pod uwagę zbliżające się prawdziwe wybory do polskiego parlamentu w październiku, trudno o temat bardziej „na czasie”. W filmie pojawiają się postacie inspirowane najważniejszymi twarzami współczesnej polskiej polityki. Na razie można było obejrzeć jedynie zapowiedzi, ale mnóstwo kontrowersji zdążył już wzbudzić wątek intymnej relacji między postaciami granymi przez Janusza Chabiora i Antoniego Królikowskiego. – Masz pięknie wyrzeźbioną łydkę – mówi w pewnej scenie Janusz Chabior (grający postać inspirowaną Antonim Macierewiczem). Mówi to gładząc nogę Antoniego Królikowskiego, aktora wcielającego się w byłego rzecznika MON – Bartłomieja M. Po chwili następuje scena tańca, po czym ex-minister rzuca się na młodziana z pocałunkiem... A Vega umiejętnie podgrzewa atmosferę wokół filmu. – Przez 18 miesięcy prowadziłem dokumentację, rozmawiałem z wieloma politykami. Oni opowiedzieli mi o kulisach tej relacji. Dlatego pokażę w filmie fascynację między ministrem a jego podwładnym – powiedział reżyser w rozmowie z gazetą „Fakt”. Na ekranie będzie można zobaczyć też aktorów odwzorowujących m.in. premiera Morawieckiego, prezesa Kaczyńskiego czy posłankę Krystynę Pawłowicz.

Filmy Patryka Vegi budzą kontrowersje – zarówno ze względu na tematy, jakie poruszają, jak i sposób ich przedstawienia. Jedni je lubią, inni mają zdecydowanie negatywne zdanie, ale „Politykę” warto obejrzeć – choćby po to, by wyrobić sobie własną opinię.

Film będzie prezentowany w kinach w Nowym Jorku, New Jersey i Pensylwanii. Projekcje odbędą się:

8 września

  • Pocono Movies, 88 S Courtland Street, East Stroudsburg, PA – godz. 18:30
  • Kent Theatre ,1170 Coney Island Ave, Brooklyn, NY – godz. 15:00

14 września

  • Anthology Film Archives, 32 Second Ave, Nowy Jork, NY – godz. 18:00

15 września

  • Scandinavia House , 58 Park Ave, Nowy Jork, NY – godz. 15:00 i godz. 18:00
  • Hawthorn Theaters, 300 Lafayette Ave., Hawthorn, NJ – godz. 15:00
  • Maplewood Theaters, 155 Maplewood Ave., Maplewood, NJ – godz. 16:30
  • Bellmore Movies, 222 Pettit Ave, Bellmore, NY – godz. 19:45

Bilety na www.teatrpolski.us.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Obchody Dnia Myśli Braterskiej w Hartford, CT

W tym roku harcerska brać: hufiec harcerek „Podhale” wraz z hufcem harcerzy „Warmia” 23 lutego obchodziła tradycyjne święto World Thinking Day – Dzień Myśli Braterskiej w stolicy Connecticut – Hartford. Fot. Beata Krużel

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com