Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Polska stacja TVN...
Sling TV wspiera...

Sling TV: dobra, tania i legalna telewizja

08-27-2019

Co słychać w Polsce? Wystarczy włączyć telewizor i przekonać się samemu… o ile ma się dostęp do polskich kanałów. A jak go uzyskać? Odpowiedzią na to pytanie jest oferta Sling TV, skierowana specjalnie do Polonii. Na czym dokładnie polega, co można zyskać i dlaczego warto korzystać właśnie z tej telewizji „Biały Orzeł” zapytał Rafała Stykowskiego, prezesa RadarSat.

Jak działa Sling TV?

Rafał Stykowski: Telewizja Sling jest w 100% legalną telewizją. Jest to część Dish Network, który od wielu lat istnieje na rynku amerykańskim i świadczy swoje usługi także dla Polonii. Jest to telewizja internetowa i w zasadzie jedynym wymaganiem, by móc ją oglądać, jest dostęp do internetu i posiadanie aplikacji umożliwiającej oglądanie. Większość urządzeń ma taką aplikację, więc programy Sling TV można oglądać na różnych odbiornikach, nie tylko w telewizorze, ale także na komputerze, laptopie, telefonie, tablecie – gdzie i jak dla kogoś jest najwygodniej.

Proszę powiedzieć coś więcej o ofercie dla Polonii.

W podstawowym polskim pakiecie mamy 23 polskie kanały, w tym takie jak Polsat One, iTVN, Telewizja Republika, kanały muzyczne, sportowe, dla dzieci. Pakiet polskich kanałów kosztuje jedynie 20 dolarów miesięcznie. Oczywiście można dokupić też inne pakiety, np. telewizji amerykańskiej; można dokupić też różne moduły, jeśli ktoś chce np. więcej kanałów dla dzieci lub więcej kanałów sportowych. Działa to trochę jak menu w restauracji – można wybrać to, co się chce oglądać i za to się płaci. To duża przewaga nad innymi telewizjami.

Czym jeszcze Wasza oferta różni się od innych telewizji?

Kolejny nasz atut to możliwość cofnięcia programu aż o 8 dni, bez konieczności posiadania funkcji nagrywania. Zatem jeśli ktoś nie mógł obejrzeć np. jakiegoś programu w środku tygodnia, to spokojnie może wrócić do niego np. w weekend, kiedy ma więcej czasu. Można się cofnąć i obejrzeć dowolny program na dowolnym kanale w ramach pakietu do 8 dni wstecz.

Fenomenalną funkcją jest też to, że można cofnąć się do początku konkretnego programu. Załóżmy, że program, który chcesz obejrzeć, zaczyna się o 19:00. Niestety, wchodzisz do domu o 19:10. W normalnej telewizji to po prostu stracone 10 minut. Natomiast w Sling TV urządzenie się pyta, czy widz chce wrócić i zacząć oglądać program od początku. Jeśli tak, to cofnie do początku. Nie zawsze jesteśmy w stanie zdążyć na nasz ulubiony program, a dzięki Sling TV mamy pewność, że nie przegapimy niczego, co jest dla nas ważne lub co lubimy oglądać.

A co, jeśli np. mąż chce obejrzeć mecz, a w tym czasie leci ulubiony polski serial jego żony?

Telewizja Sling oferuje też opcję multiroom. Kosztuje to jedyne 5 dolarów za następne dwa urządzenia, co jest bardzo tanim rozwiązaniem w porównaniu do ofert innych telewizji. Czyli za jedyne 5 dolarów dodatkowo można jednocześnie oglądać na trzech różnych urządzeniach trzy różne programy w tym samym czasie. To rozwiązanie proste i tanie. I ile małych domowych konfliktów dzięki temu może być mniej! (uśmiech).

Sling TV działa w pełni legalnie. Dlaczego jest to tak ważne dla Waszych klientów?

Telewizja Sling to w 100% legalna telewizja. Ma to bardzo duże znaczenie. Po pierwsze klienci mają pewność, że nie udostępniają swoich danych osobowych jakimś bliżej nieokreślonym podmiotom, które mogą wykorzystać je do niekoniecznie uczciwych celów. Telewizja Sling TV to „młodsza siostra” amerykańskiego giganta telewizyjnego Dish Network. Nasze serwery są w Stanach Zjednoczonych, a nie np. w Rosji, dlatego jakość odbioru jest dużo lepsza – nie przerywa, nie zrywa sygnału, itd. Dzięki temu klienci mogą mieć też pewność, że Sling TV nie zniknie z dnia na dzień, nie znikną nagle z niego niektóre programy, a wręcz przeciwnie – staramy się, aby już wkrótce oferta Sling TV wzbogaciła się o kolejne programy.

Ostatnio pojawiacie się na różnych polskich festiwalach i innych wydarzeniach. Czy Wasza oferta spotyka się z dużym zainteresowaniem Polonii?

Ostatnio na Festiwalu Polonaise w Chicago mieliśmy 60 namiotów sygnowanych logiem Sling TV – proszę wierzyć, że przyciągały wzrok! (uśmiech). Staramy się także wspierać lokalną społeczność, np. wszystkim pierwszoklasistom co roku na początku zajęć szkolnych rozdajemy plecaki z elementami szkolnej wyprawki. Wspieramy też wszystko, co polskie – polskie imprezy, polskie filmy, staramy się również współpracować z polonijnymi mediami. Uważamy, że bez wzajemnego wsparcia nie ma rozwoju, który potrzebny jest nam wszystkim. Cieszy nas, kiedy podczas tego typu polonijnych wydarzeń ludzie do nas podchodzą, zadają pytania. Chętnie służymy wszelkimi informacjami. To wpisuje się w nasz cel – chcemy dotrzeć do jak największej liczby Polaków w Stanach Zjednoczonych.

A jak można zamówić polski pakiet?

Najprościej zadzwonić pod numer 800-524-0101. Pakiet można też zamówić przez internet, za pośrednictwem strony www.slingpol.com, na której można znaleźć też więcej informacji o nas i o polskich programach w naszej ofercie. Nasz dekoder możemy wysłać pocztą – do każdego miejsca na terenie całych Stanów Zjednoczonych, mamy też wiele punktów stacjonarnych, w których można odebrać dekoder. Warto dodać, że instalacja Sling TV jest bardzo prosta, a instrukcja dołączona do odbiornika jest w języku polskim. Informacje o instalacji można także znaleźć na stronie www.slingpol.com, na której znajduje się specjalny filmik z instrukcją obsługi.

Zatem, podsumowując, dlaczego polscy klienci powinni wybrać właśnie Sling TV?

Mówiąc krótko: bo to telewizja dobra, tania i legalna.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiała Joanna Szybiak

wróć

Fotorelacje

Obchody Dnia Myśli Braterskiej w Hartford, CT

W tym roku harcerska brać: hufiec harcerek „Podhale” wraz z hufcem harcerzy „Warmia” 23 lutego obchodziła tradycyjne święto World Thinking Day – Dzień Myśli Braterskiej w stolicy Connecticut – Hartford. Fot. Beata Krużel

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com