Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Marszałek Senatu RP...

List marszałka Senatu z okazji zakończenia roku szkolnego

06-22-2019

List marszałka Senatu z okazji zakończenia roku szkolnego

„Szanowni Nauczyciele, Drodzy Rodzice i Uczniowie,

w przededniu wakacji, pragnę serdecznie podziękować nauczycielom i pedagogom szkół polonijnych i polskich za granicą za pełną pasji i poświęcenia pracę. Jestem Państwu wdzięczny za trud przekazywania uczniom potrzebnej wiedzy, ale także za to, że wskazujecie im drogę do mądrej, uczciwej i odpowiedzialnej dorosłości. To dzięki Wam, Drodzy Nauczyciele, placówki oświatowe za granicą są gotowe na obecne i przyszłe wyzwania, co sprawia, że tu, w Polsce, możemy być dumni z polonijnej edukacji.

Wszystkim nauczycielom polonijnym dziękuję za dobrą pracę, za ofiarne wypełnianie misji wobec młodego pokolenia. Zawód nauczyciela, zwłaszcza uczącego za granicą, wymaga oddania, dyspozycyjności i rozległej wiedzy.

Z okazji zakończenia roku szkolnego nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty polonijnej życzę, aby nadchodzący czas odpoczynku od powinności pedagogicznych był okazją do szczególnego odczuwania zasłużonej dumy z dobrze pełnionych obowiązków, a kolejny rok szkolny upłynął na owocnej, satysfakcjonującej pracy na rzecz Polaków mieszkających za granicą.

Młodzieży chcę życzyć pięknych, radosnych wakacji, wspaniałych przygód. Nabierajcie sił na kolejny rok szkolny!

Z wieloma z Was, Droga Młodzieży, już wkrótce się zobaczę, bowiem okres wolny od nauki szkolnej dla nauczycieli i uczniów, to dla mnie – jako Marszałka Senatu i jednocześnie patrona Polonii i Polaków za granicą – czas wytężonej pracy, ale jakże cenny i wyczekiwany. To czas letnich spotkań z Rodakami z całego świata. Z radością i satysfakcją, odwiedzam w całej Polsce młodzież polonijną, która dzięki wsparciu Senatu Rzeczypospolitej Polskiej ma szansę, często po raz pierwszy, spędzić wakacje w Ojczyźnie. Na górskich szlakach, nad morzem czy na jeziorach młodzież czerpie z dobrodziejstw rodzimej przyrody, utrzymując przy tym kontakt z rówieśnikami z Polski, z językiem, historią i kulturą. Tak liczne od Państwa zaproszenia do udziału w tych spotkaniach traktuję jako wyróżnienie i wyraz zaufania do prac Senatu IX Kadencji, który od początku ukonstytuowania się przywiązuje ogromną wagę do przyjazdów polonijnych dzieci i młodzieży, również z najodleglejszych zakątków świata, na wypoczynek do kraju.

Drodzy Nauczyciele, Duchowni, Wychowawcy, Rodzice i wszyscy zaangażowani w edukację polonijną, przyjmijcie, proszę, najserdeczniejsze podziękowania i gratulacje. Chciałbym, aby troska Senatu Rzeczypospolitej Polskiej o przyszłość młodego pokolenia dodała Wam wiary w powodzenie i słuszność misji, jaką jest nauczanie i wychowanie młodzieży. Tobie zaś, Droga Młodzieży, życzę pełnego wrażeń odpoczynku i bezpiecznego powrotu do szkolnych ław.”

Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski

wróć

Fotorelacje

W świecie zabawek Amato’s Toy and Hobby w New Britain, CT

Najpierw było marzenie, które przerodziło się w pasję. Połączenie pasji i ciężkiej pracy zaowocowało sukcesem. Amato’s Toy and Hobby to spełniony amerykański sen czterech pokoleń rodziny Amato i miejsce, które na stałe wpisało się w lokalny krajobraz New Britain. Wkrótce obchodzone będzie 80-lecie istnienia sklepu, między półkami którego każdy może przenieść się na chwilę do dziecięcych lat. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
07-22-2019
Wieczór Uwielbienia w kościele MB Częstochowskiej w Worcester
07-22-2019
„Polski Wieczór pod Gwiazdami” w Eisenhower Park
07-23-2019
Doroczny, kilkudniowy festiwal w Manville
07-25-2019
Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Stockbridge
07-27-2019
Dyskoteka w Polskim Centrum w Clearwater
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com