Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj

Kolejni marszałkowie 82. Parady Pułaskiego wybrani

06-22-2019

Maria Siek jako...
1 czerwca w...
2 czerwca miało...
1 czerwca odbyła...
Funkcję marszałka...
Ceremonia...

Parada Pułaskiego, która przejdzie w pierwszą niedzielę października 5. Aleją, to wielkie święto Polonii. Przygotowania do tego wydarzenia trwają praktycznie cały rok, a teraz – gdy do parady zostało niespełna cztery miesiące – nabierają coraz większego tempa. Kolejne dzielnice ogłaszają nazwiska swoich marszałków, którzy poprowadzą dane kontyngenty sercem Manhattanu. W pierwsze dwa weekendy czerwca ceremonie szarfowania odbyły się w Copiague, na Rockaway Beach, w Orange County i na południowym Brooklynie (NY) oraz w Wallington i Garfield (NJ).

Bal marszałkowski w Copiague

1 czerwca w eleganckiej Carleton Hall na East Islip miała miejsce oficjalna prezentacja Marszałka Copiague, którym została Elżbieta Sokołowski – wieloletnia wolontariuszka i członkini Polonia of Long Island, Inc., która przez ostatnich 6 lat sprawowała funkcję prezesa tej organizacji. Podczas bankietu odbyły się też wybory Miss Polonia Copiague 2019. Kandydatkami do tego tytułu były: Wiktoria Kawałek (17 lat), Caroline Rakus-Wojciechowski (23 lata) i Julita Wiechowska (17 lat). Koronę zdobyła Julita Wiechowska – uczennica szkoły średniej w Lindenhurst i absolwentka Polskiej Szkoły Dokształcającej w Copiague, jednak wszystkie trzy dziewczęta zostały zaproszone przez obecnego na uroczystości Wielkiego Marszałka Parady Pułaskiego Darka Barcikowskiego do pełnienia roli jego asystentek.

Mark Coleman na czele kontyngentu z Orange County

Również 1 czerwca odbyła się uroczysta prezentacja Marszałka Orange County 2019. Funkcję tę w tym roku powierzono Markowi Colemanowi. Na czele lokalnego kontyngentu towarzyszyć mu będą Miss Polonia 2019 Alida Goldsmith, Junior Miss Polonias Lily Ann Beattie i Kristen Matuszewski oraz Little Miss Polonias Grace Coleman i Addison Coleman.

Marszałkowska szarfa dla Elżbiety Skawińskiej

2 czerwca podczas mszy św. w kościele św. Róży z Limy na Rockaway Beach miało miejsce uroczyste przekazanie szarfy Marszałkowi Rockaway Beach 2019, którym została Elżbieta Skawińska, nauczycielka Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Stanisława Moniuszki. Pani Elżbieta nie tylko uczy w tej placówce języka ojczystego, ale także prowadzi prężnie działający chór Rockawayanie. Patriotyzm i polskość zakorzeniona w sercu pani Eli wyznacza jej cel i mobilizuje do krzewienia polskości wśród najmłodszego pokolenia. – Dziękuję w imieniu swoim i naszej społeczności za to, że także tu, na obczyźnie, z podniesioną głową mówisz, że jesteś Polką. (…) Niech szarfa, którą otrzymałaś, będzie dla ciebie znakiem naszej wdzięczności i okazją do wyrażenia swojej polskości! – mówiła podczas uroczystości Monika Wróblewski, jedna z nauczycielek PSD im. S. Moniuszki na Rockaway Beach.

Maria Siek poprowadzi południowy Brooklyn

9 czerwca w restauracji Sirico’s odbyła się ceremonia szarfowania Marii Siek, która jako marszałek poprowadzi Polonię z południowego Brooklynu podczas 82. Parady Pułaskiego. Rolę mistrzów ceremonii pełniły Teresa Ramotowska i Maria Bielska, a inwokację wygłosił ks. Janusz Dymek, proboszcz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie. Koronę Miss Polonia otrzymała Victoria Karpowicz, natomiast Junior Miss Polonia została Ewelina Pelekhach.

Prezentacja Marszałka Wallington 2019

Ceremonia szarfowania Marszałka Wallington 2019, którym został Peter Nozka, odbyła się w sobotę, 8 czerwca, w Cracovia Manor. Nowemu marszałkowi szarfę wręczył Wielki Marszałek tegorocznej Parady Pułaskiego Darek Barcikowski. Wraz z Peterem Nozka kontyngent Polonii z Wallington poprowadzą Katrina Stroedecke jako Miss Polonia 2019, Olivia Szwed jako Junior Miss Polonia 2019 oraz Juliana Zagaja jako Little Miss Polonia 2019.

Marszałkiem Garfield 2019 została Magdalena Oledzki

W piątkowy wieczór 7 czerwca w eleganckiej sali bankietowej Royal Manor w Garfield odbył się 67. doroczny bal marszałkowski, podczas którego lokalny Komitet Parady Pułaskiego dokonał oficjalnej prezentacji tegorocznego Marszałka Garfield. Funkcję tę powierzono Magdalenie Oledzki. Ogłoszono również nazwiska tegorocznych Miss Polonia, Junior Miss Polonia i Little Miss Polonia, którymi zostały odpowiednio: Julia Karcz, Nicole Sawicki i Vanessa Popławski. Dziewczęta, podobnie jak pani marszałek, otrzymały biało-czerwone szarfy oraz diademy. Cała czwórka będzie się pięknie prezentować na 5. Alei, prowadząc 6 października kontyngent z Garfield.

JLS

wróć

Fotorelacje

Pasowanie w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie

2 listopada w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie odbyła się ceremonia pasowania na ucznia. Pasowanie na ucznia to ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka, które rozpoczyna swoją szkolną przygodę – dlatego zasługuje na wyjątkową oprawę. Tegoroczni pierwszoklasiści w bostońskiej szkole zostali powitani niezwykle ciepło. Przejęci pierwszoklasiści ślubowali sumiennie wywiązywać się z uczniowskich obowiązków. Fot. M. Kloczkowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Listopad
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
11-16-2019
Bankiet jubileuszowy z okazji 100-lecia parafii św. Stanisława w Bristol
11-16-2019
30-lecie zespołu Akcent Melrose Ballroom
11-16-2019
XIII Parafiada w Polskiej Misji Miłosierdzia Bożego w St. Petersburg
11-17-2019
Koncert disco polo w Klubie Sobieski w Greenacres
11-22-2019
30-lecie zespołu Akcent
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com