Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj

Stal Mielec świętowała 80-lecie klubu

06-06-2019

Pierwszym punktem...
Piłkarze Stali...
Piłkarze z Mielca w...
Polonia Falcon...
Spotkanie z Polonią...
Stal Mielec ma...

Trzema wygranymi meczami na wschodnim wybrzeżu USA Stal Mielec uczciła 80-lecie powstania klubu. Poza sparingami i treningami Biało-Niebiescy zwiedzili również Nowy Jork i spotkali się z amerykańską Polonią.

Piłkarze legendarnego klubu z Podkarpacia przylecieli do Nowego Jorku 23 maja br. Pierwszym punktem ich programu było zwiedzanie Manhattanu. Zwiedzanie prowadził Grzegorz Fryc – polonijny działacz, prezes firmy Gram-X Promotions oraz Pangea Network USA, a zarazem kibic Stali. Biało-Niebiescy byli pod pomnikiem Króla Jagiełły, zobaczyli też Powstańczy Mural przy polskim Domu Narodowym. Pierwszy dzień zakończył się wizytą na Times Square. Nie brakowało też spotkań i rozmów z Polakami mieszkającymi w USA.

Każdy z piłkarzy był pod wrażeniem – mówi w rozmowie z „Białym Orłem” Grzegorz Fryc. – Byli wdzięczni, że zostali tu zaproszeni. Cieszą się, że fani Stali są na całym świecie. Dla wielu z nich był to pierwszy pobyt w USA – dodaje.

Dzień później piłkarze z Mielca spotkali się z fanami i pracownikami Polsko-Słowiańskiej Unii Kredytowej, która była jednym ze sponsorów amerykańskiej wyprawy Stali. Zostali tu uroczyście przywitani okazałym tortem na 80-lecie klubu.

Pierwszy mecz piłkarze rozegrali 25 maja. Ze swoimi kolegami z nowojorskiej Stali Mielec, którzy świętują w tym roku 15-lecie, I-ligowcy z Polski wygrali w Montclair w stanie New Jersey 7:0. Mecz obejrzało na żywo 400 osób.

Dwa dni później Mielczanie gościli w New Britain w stanie Connecticut. Na tamtejszej Polance Sokołów wygrali z FC Polonia Falcon 3:1. Mecz odbył się w ramach polskiego pikniku i zobaczyło go kilkuset kibiców. Po meczu piłkarze zostali na murawie, pozowali do zdjęć i rozdawali autografy.

Ostatni sparing piłkarze Stali Mielec rozegrali 29 maja w New Rochelle w stanie Nowy Jorku. Podejmowali tam drużynę Westchester Flames. Wygrali bez problemów 4:2.

Był to już trzeci taki wyjazd Stali Mielec do Stanów Zjednoczonych. – Stal to obok Legii Warszawa drugi najczęściej odwiedzający Amerykę zespół piłkarski z Polski. Legia była tu cztery, a Stal trzy razy (w 1995, 2016 i 2019 roku), ale to Mielczanie rozegrali więcej meczów – podkreśla Grzegorz Fryc.

opr. bo


Więcej zdjęć z pobytu Stali Mielec w New Britain na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,1121.html

wróć

Fotorelacje

„Polska Noc” w restauracji Grill 37 w Pomfret, CT

11 czerwca w restauracji Grill 37 w Pomfret, CT odbyła się kolacja będąca gratką dla miłośników polskiej kuchni. W kolejnej edycji „Polskiej Nocy” wzięło udział 100 osób. Wszystkich przybyłych serdecznie witała i zapraszała do stolików Debra Chandler, menedżer restauracji. Gościom podano m.in. gołąbki, pierogi i kiełbasę. Za menu odpowiedzialna była Jessica Aldrich, pełniąca tego wieczoru obowiązki szefa kuchni. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com