Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Adrian Wojnarowski...

Adrian Wojnarowski laureatem Tony Kubek Media Award

06-06-2019

Narodowa Polsko-Amerykańska Galeria Sław Sportu (NPASHF) ogłosiła, że Adrian Wojnarowski z ESPN został laureatem nowo ustanowionej nagrody Tony Kubek Media Award. Wojnarowski został jej pierwszym laureatem za wybitny wkład w każdą formę mediów sportowych, w tym media drukowane, telewizyjne i internetowe. Nagrodę odbierze na corocznym bankiecie indukcyjnym NPASHF, który odbędzie się w czwartek 20 czerwca w Troy w stanie Michigan.

Wojnarowski (pseudonim „Woj” z uwagi na legion jego zwolenników) jest dumny ze swojego polskiego pochodzenia. Urodził się w Hartford w stanie Connecticut. Dorastał w Bristolu, gdzie uczęszczał do Bristol Central High School. Później ukończył Uniwersytet św. Bonawentury. W czasie swojej kariery medialnej pracował m.in. w Hartford Courant, Fresno Bee, The Record, Yahoo Sports, a od 2017 roku w ESPN, gdzie jest powszechnie uznawany za najlepszego specjalistę od wiadomości z ligi NBA.

Dumnym Amerykaninem polskiego pochodzenia jest też Tony Kubek. To były łącznik New York Yankees (1957-1965), 4-krotny uczestnik All-Star, 3-krotny mistrz World Series i Debiutant Roku Ligi Amerykańskiej w 1957 roku. Po karierze na boisku Kubek stał się prawdopodobnie najbardziej znanym analitykiem baseballowym w telewizji sieciowej, współpracującym przy relacjach sportowych NBC z Major League Baseball z takimi gwiazdami jak Jim Simpson, Curt Gowdy, Joe Garagiola i Bob Costas. Pracował również dla kanadyjskich CTV, CSN oraz Madison Square Garden Network. Do Narodowej Polsko-Amerykańskiej Galerii Sław Sportu dołączył w 1982 roku.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

„Polska Noc” w restauracji Grill 37 w Pomfret, CT

11 czerwca w restauracji Grill 37 w Pomfret, CT odbyła się kolacja będąca gratką dla miłośników polskiej kuchni. W kolejnej edycji „Polskiej Nocy” wzięło udział 100 osób. Wszystkich przybyłych serdecznie witała i zapraszała do stolików Debra Chandler, menedżer restauracji. Gościom podano m.in. gołąbki, pierogi i kiełbasę. Za menu odpowiedzialna była Jessica Aldrich, pełniąca tego wieczoru obowiązki szefa kuchni. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com