Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Małgorzata Tulecki...

Małgorzata Tulecki nowym dyrektorem wykonawczym PIAST Institute

05-24-2019

Małgorzata Tulecki związana jest z PIAST Institute od 2008 r. Zaczynała jako stażystka, stopniowo coraz bardziej angażując się w działalność w zakresie komunikacji, mediów i badań prowadzonych przez instytut. Z powodzeniem wykorzystywała swoje zdolności w celu rozwoju działalności PIAST Institute oraz wzmocnieniu współpracy między Instytutem a Polonią i lokalną społecznością Hamtramck.

Była inicjatorką i organizatorką wielu projektów realizowanych przez Instytut, m.in. konkursu Irene Sendler Art Contest czy Polish Women’s Hall of Fame, uczestniczyła w organizacji wizyt dyplomatycznych oraz wielu wydarzeń kulturalnych i społecznych. Jej zaangażowanie zostało docenione przez Radę PIAST Institute, w związku z czym w maju br. powierzono jej funkcję dyrektora wykonawczego instytutu.

Instytut PIAST został założony w 2003 r. i szybko stał się największym polonijnym think tankiem w Stanach Zjednoczonych. Jest ważnym i szanowanym centrum badawczo-naukowym, którego celem jest też promowanie polskiej kultury i wkładu Polonii w rozwój w USA i świata. Instytut jest także ośrodkiem pomocy emigracyjnej certyfikowanym przez Department of Homeland Security oraz partnerem United States Census Bureau Information Centers (CIC).

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.piastinstitute.org.

wem

wróć

Fotorelacje

„Polska Noc” w restauracji Grill 37 w Pomfret, CT

11 czerwca w restauracji Grill 37 w Pomfret, CT odbyła się kolacja będąca gratką dla miłośników polskiej kuchni. W kolejnej edycji „Polskiej Nocy” wzięło udział 100 osób. Wszystkich przybyłych serdecznie witała i zapraszała do stolików Debra Chandler, menedżer restauracji. Gościom podano m.in. gołąbki, pierogi i kiełbasę. Za menu odpowiedzialna była Jessica Aldrich, pełniąca tego wieczoru obowiązki szefa kuchni. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com