Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Inwestycja w...

Kryptowaluty a nadchodzący kryzys finansowy

04-30-2019

We wrześniu 2018 r. minęło 10 lat od globalnego kryzysu finansowego, który rozpoczął się wraz z upadkiem jednej z największych instytucji finansowych na świecie – Lehman Brothers. Straty oszacowano na około 15 bilionów dolarów i w rezultacie zlikwidowano 7 milionów miejsc pracy. Kryzys uświadomił ludzkości, że globalne finanse stały się tak wirtualne, tajemnicze i niekontrolowane, że mogą wywołać kataklizm gospodarczy. Po raz pierwszy podczas nadchodzącego kolejnego kryzysu finansowego ludzie będą mogli zainwestować swoje środki w projekty kryptowalutowe. Czy świat oszaleje na punkcie wirtualnych walut?

Kryzys finansowy? To pewność

Opisane wydarzenia i ich okrągła rocznica przypadająca na rok 2018 są same w sobie ważne i są powodem, aby spróbować odpowiedzieć na pytanie, czy w najbliższej przyszłości znów będziemy mieli do czynienia ze spowolnieniem światowej gospodarki?

W ankiecie przeprowadzonej przez JP Morgan w kwietniu 2018 r. 75% najbogatszych Amerykanów stwierdziło, że do roku 2020 nadejdzie kryzys finansowy. Bill Gates, właściciel Microsoft i drugi najbogatszy człowiek na świecie, podziela ten pogląd.

„Będziemy mieli kolejny kryzys finansowy, taki jak ten w 2008 r. – jest to pewność” – stwierdził Gates. Wspomniał również, że Warren Buffet, trzeci najbogatszy człowiek na świecie, zgadza się z nim.

Badania pokazują, że 1 procent światowej populacji ma podobną ilość pieniędzy, co pozostałe 99 procent. Jeśli najbogatsi przewidują kryzys finansowy, wydaje się, że inwestorzy muszą być już na niego przygotowani.

Inwestorzy mogą po raz pierwszy „uciec” do kryptowalut

Ludzie inwestują w wiele różnych aktywów, w tym na przykład nieruchomości, złoto, akcje, firmy. Warto zauważyć, że kiedy nadejdzie kryzys finansowy, będzie to pierwszy raz na świecie, kiedy inwestorzy mogą „uciec” do kryptowalut, do tej pory tak nie było – w 2008 r. nie było żadnych kryptowalut, jako że najstarsza i najbardziej znana – Bitcoin – została wprowadzona na świat w 2009 roku.

Twórca Bitcoin, Satoshi Nakamoto, wydał innowacyjny projekt, który ma na celu decentralizację światowych systemów płatności i zapewnienie bezpieczeństwa, szybkości i anonimowości. Kryptowaluty zostały stworzone, aby przynieść ludziom wolność finansową i ominąć tak zwanych pośredników (ang. middlemen), tj. np. banki. Wkrótce świat oszalał na punkcie Bitcoina – ta kryptowaluta w 2010 roku kosztowała tylko $0,003, a pod koniec 2017 roku osiągnęła niebotyczną wartość 20 tysięcy dolarów!

Obecnie istnieje kilka tysięcy kryptowalut, jednak wiele osób jest zniechęconych niestabilnym rynkiem (cena Bitcoina w 2018 r. znacznie spadła i wynosi obecnie około 5000 USD) i boi się na nim inwestować. Jednak świat kryptowalut oferuje możliwości nie tylko związane z handlem walutami. Technologia blockchain, na której oparte są kryptowaluty, zapewnia wiele innych nowoczesnych projektów, w które możesz inwestować. Już teraz w rozwiązania blockchain inwestują w skali globalnej takie kraje jak USA, Japonia, Włochy, a także tak duże firmy jak IBM, NASA i Facebook.

Nie tylko spekulacje na temat wartości

Kryptowaluty są nie tylko okazją do spekulacji na temat wartości, ale także możliwą inwestycją w giełdy kryptowalut, w których wolumen – pomimo spadku cen – cały czas rośnie, a giełdy zarabiają niezależnie od tego, czy na rynku panuje hossa, czy też bessa. Zyski giełd pochodzą głównie z ich obrotów.

Niektóre giełdy kryptowalutowe na rynku pozwalają użytkownikom stać się udziałowcami projektu, na przykład dzięki zainwestowaniu w ich kryptowalutę. Podejście demokratyczne to nowość i świetna okazja dla inwestorów do ulokowania swoich pieniędzy oraz do posiadania realnego wpływu na rozwój danego projektu.

System podziału zysków demokratyczne giełdy kryptowalut

Jednym z przykładów takich projektów jest CoinCasso Exchange, która jako pierwsza na świecie zastosowała system podziału zysków ze swoimi użytkownikami - posiadaczami tokenów CoinCasso Exchange (CCX).

CoinCasso jest w trakcie zbierania funduszy (tzw. ICO – Initial Coin Offering), a następnie, wraz z wprowadzeniem wersji 2.0 giełdy kryptowalut, zacznie dzielić zyski z użytkownikami w stosunku 80% -20% - na korzyść posiadaczy tokenów CCX.

Projekt CoinCasso to rozwiązanie hybrydowe, które połączy zalety scentralizowanej i zdecentralizowanej giełdy. Użytkownicy będą mieli demokratyczny wpływ na decyzje podejmowane przez giełdę, w tym decyzje dotyczące wprowadzenia nowych kryptowalut. Giełda CoinCasso będzie wspierać tokeny personalne i korporacyjne.

Co więcej, zysk nie będzie pochodził tylko z giełdy, ponieważ CoinCasso jest produktem wielofunkcyjnym i wielowarstwowym. Rdzenie projektu to:

  • CoinCasso Exchange 2.0
  • Aplikacja „Portfel”
  • Szybka wymiana
  • Bramka płatności
  • Sieć bankomatów
  • PoS – terminal płatniczy.

Co przyniesie przyszłość?

Trudno to przewidzieć, tym bardziej, że po raz pierwszy w czasie kryzysu finansowego inwestorzy będą mogli przenieść swoje pieniądze na akcje giełd kryptowalut. Cokolwiek się stanie, nawet jeśli kryzys nie nadejdzie – już teraz jest to bardzo interesująca opcja inwestowania pieniędzy.

PROMOCJA

wróć

Fotorelacje

W świecie zabawek Amato’s Toy and Hobby w New Britain, CT

Najpierw było marzenie, które przerodziło się w pasję. Połączenie pasji i ciężkiej pracy zaowocowało sukcesem. Amato’s Toy and Hobby to spełniony amerykański sen czterech pokoleń rodziny Amato i miejsce, które na stałe wpisało się w lokalny krajobraz New Britain. Wkrótce obchodzone będzie 80-lecie istnienia sklepu, między półkami którego każdy może przenieść się na chwilę do dziecięcych lat. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
07-20-2019
Dożynki w Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Indian Orchard
07-20-2019
Wieczór hawajski w Klubie Korona
07-20-2019
Dyskoteka w Polskim Centrum w Clearwater
07-20-2019
Pierogi i gołąbki na sprzedaż w Polskim Kościele św. Jana w Manchester
07-20-2019
Zbiórka charytatywna na rzecz osób poszkodowanych w wypadku na drodze I-95
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com