Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj

W lipcu odbędzie się XI Zlot Młodzieży Polonijnej Polonicus

03-31-2019

Fundacja Freya z Wrocławia zaprasza polonijną młodzież na kolejną, dziewiątą już edycję Polonicusa – dwa niezwykłe tygodnie spędzone na Dolnym Śląsku w gronie rówieśników nie tylko z Polski, ale również polskich kolegów i koleżanek zamieszkałych na co dzień w różnych krajach świata.

W dniach 14–26 lipca 2019 r. po raz kolejny polonijna młodzież spotka się w Polsce, by szlifować język polski, poznawać historię i kulturę Polski, ale również by nawiązywać nowe przyjaźnie i poznawać historie swoich rówieśników.

Program jak co roku jest bardzo bogaty i każdy uczestnik będzie w nim mógł znaleźć coś dla siebie. Warsztaty, spotkania, wycieczki, turnieje, zajęcia sportowe i rekreacyjne, karaoke, dyskoteki i wiele innych atrakcji.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Fundacji FREYA oraz na facebookowych profilach:

www.freya.org.pl
https://www.facebook.com/Fundacja.Freya/
https://www.facebook.com/Polonicus-1616265871995508/?fref=ts

wem

wróć

Fotorelacje

„Polska Noc” w restauracji Grill 37 w Pomfret, CT

11 czerwca w restauracji Grill 37 w Pomfret, CT odbyła się kolacja będąca gratką dla miłośników polskiej kuchni. W kolejnej edycji „Polskiej Nocy” wzięło udział 100 osób. Wszystkich przybyłych serdecznie witała i zapraszała do stolików Debra Chandler, menedżer restauracji. Gościom podano m.in. gołąbki, pierogi i kiełbasę. Za menu odpowiedzialna była Jessica Aldrich, pełniąca tego wieczoru obowiązki szefa kuchni. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com