Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj

Konkurs „Być Polakiem” 2019

02-04-2019

W kategorii dla uczniów organizatorzy konkursu zaproponowali temat, który przede wszystkim zaangażuje ich emocje i uruchomi wyobraźnię: Dzięki komu zacząłem czuć się Polakiem? Kto lub co sprawia, że chcę umacniać polskość? A może dzięki komuś lub czemuś poczułem dumę z faktu przynależności do Narodu Polskiego? Z całą pewnością dom rodzinny, polska szkoła, polski Kościół mają ogromny wpływ na określenie i wzmacnianie tożsamości narodowej.

„Chcemy poznać prawdziwe opinie dziewcząt i chłopców, co sprawiło i co sprawia, że czujecie się Polakami, zachowując szacunek dla kraju, w którym żyjecie? Interesują nas spostrzeżenia, kto i co motywuje Was do zainteresowania się polską historią i współczesnością” – czytamy na stronie konkursu.

Prace należy nadsyłać do 3 marca 2019 roku.

Z kolei w kategorii dla nauczycieli obowiązuje przygotowanie konspektu 45-minutowej lekcji poświęconej wybranemu problemowi gramatycznemu, na przykład: czasowniki ruchu, funkcje aspektu czasownika, oboczności samogłosek czy spółgłosek w deklinacji rzeczownika i przymiotnika lub innym problemom gramatycznym, którymi należy zająć się z uczniami poziomu B1 i B2, średnio zaawansowanego.

„Wokół głównego tematu konspektu podporządkowujemy inne elementy lekcji, to jest czytankę, najlepiej adaptowany tekst literacki, gry edukacyjne, ćwiczenia w mówieniu itp. Rzecz w tym, aby wszystkie materiały dydaktyczne służyły wzmacnianiu, utrwalaniu i wdrażaniu jednostki gramatycznej, będącej celem lekcji” – czytamy na stronie konkursu.

Konspekty należy nadsyłać do 3 marca 2019 roku.

Szczegółowe informacje na stronie www.swiatnatak.pl.

wem

wróć

Fotorelacje

Zabawa walentynkowa u „Polan”

9 lutego był wyjątkową datą dla 260 uczestników walentynkowej zabawy odbywającej się w Klubie Białego Orła w Bridgeport, CT. Czekały na nich: ogromna sala, piękne dekoracje, wiele doskonałych pomysłów na zabawy i stoły zastawione polskimi przysmakami. Nie brakowało serduszek ani nawet specjalnego kącika fotograficznego. Gospodarzem i organizatorem balu był zespół pieśni i tańca „Polanie”. Fot. Magdalena Kalkowska

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com