Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj

Boże Narodzenie w Maine

01-10-2019

Fot. Stefan...
Fot. Stefan...
Fot. Stefan...
Fot. Stefan...
Fot. Stefan...
Fot. Stefan...

W ostatni tydzień każdego miesiąca do kościoła pw. św. Ludwika w Portland w Maine przyjeżdża ks. Robert Będziński, rektor Sanktuarium św. Jana Pawła II Bożego Miłosierdzia w Salem, MA i odprawia mszę świętą – w całości po polsku.

Msza w języku polskim odprawiona została również w grudniu, a po niej odbyło się spotkanie opłatkowe, które podkreśliło nadal istniejącą potrzebę takich polonijno-religijnych spotkań. Poświęcono jadło przyniesione przez parafian, nie zabrakło też składania sobie życzeń noworocznych. Frekwencja była duża, zważywszy na malejąca populację katolickiej Polonii w Maine. Przy kościele pw. św. Ludwika w dalszym ciągu funkcjonuje wypożyczalnia książek ma kółkach, dodatkowo można pobrać gazety polonijne, a w grudniu była też okazja nabycia jednego z najładniejszych, polonijnych kalendarzy.

Stefan Buchholz, opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Sylwester w Polskim Centrum w Clearwater

Chętnych do wspólnego świętowania nadejścia nowego roku w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater było tak wielu, że impreza musiała się odbyć w dwóch salach. Część gości bawiła się w audytorium klubu, pozostali w sali barowej. Zabawa w obydwu salach była wyśmienita, a o oprawę muzyczną wydarzenia zadbali zespół Mirage z Chicago oraz DJ Gram-X, czyli Grzegorz Fryc z Nowego Jorku. Fot. Roman Koczwara

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com