Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Plotkowanie może...

„Święty spokój” w święta?

12-21-2018

Nadchodzące dni powinny być porą spokoju, okazywania sobie miłości i szacunku. Niestety, właśnie w święta, kiedy mamy więcej wolnego czasu i spotykamy krewnych, często dochodzi do przykrych sytuacji i słów. Jak temu zapobiec?

Podczas rodzinnego przyjęcia najważniejsze nie jest – wbrew pozorom – bogate menu ani prezenty, tylko prawdziwie miła atmosfera. Należy uniknąć powtarzania błędów z poprzednich lat i szukać sposobów zaradzenia nieporozumieniom.

Złe słowa

Nie warto wypominać bliskim dawnych błędów i odnawiać pretensji. To w niczym nie pomaga, jedynie szkodzi. Nie mówmy źle o nieobecnych, nawet gdy mamy podstawy. Przynajmniej w tych dniach przemilczmy to.

Plotki

Unikajmy plotkowania, to w złym stylu. Nie warto też naśmiewać się z kogoś, lepiej opowiedzieć coś zabawnego, co nam samym przydarzyło się, wtedy inni dołączą się ze swoimi wesołymi wspomnieniami.

Polityka

Niech będzie jak najmniej polityki i omawiania chorób – to nieświąteczne tematy, które kogoś mogą zamęczać lub rozdrażniać. Jeśli rodzi się konflikt między uczestnikami przyjęcia, starajmy się dyplomatycznie złagodzić atmosferę, zmieniając temat czy prosząc kogoś o pomoc w kuchni.

Wyłączmy telewizor!

Nieodzownym gościem w czasie świąt nie powinna być telewizja. Odbiornik włączony podczas całego przyjęcia rozprasza, staje się konkurentem rozmów. Trudno też, by dany program odpowiadał wszystkim uczestnikom przyjęcia.

Warto podzielić się obowiązkami, by tylko jedno z gospodarzy cały czas nie obsługiwało gości. To samo dotyczy opieki nad dziećmi.

hk

wróć

Fotorelacje

Sylwester w Polskim Centrum w Clearwater

Chętnych do wspólnego świętowania nadejścia nowego roku w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater było tak wielu, że impreza musiała się odbyć w dwóch salach. Część gości bawiła się w audytorium klubu, pozostali w sali barowej. Zabawa w obydwu salach była wyśmienita, a o oprawę muzyczną wydarzenia zadbali zespół Mirage z Chicago oraz DJ Gram-X, czyli Grzegorz Fryc z Nowego Jorku. Fot. Roman Koczwara

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
01-18-2019
Występ Marcina Dańca na Polance Klubu Korona
01-19-2019
Zabawa opłatkowa Polskiego Komitetu Parafialnego przy kościele św. Wojciecha
01-19-2019
Zabawa karnawałowa na Polance klubu Korona
01-19-2019
Dyskoteka karnawałowa w Klubie Sobieski w Greenacres
01-19-2019
Zabawa karnawałowa w Parafii św. Stanisława Kostki w Woonsocket
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com