Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Plotkowanie może...

„Święty spokój” w święta?

12-21-2018

Nadchodzące dni powinny być porą spokoju, okazywania sobie miłości i szacunku. Niestety, właśnie w święta, kiedy mamy więcej wolnego czasu i spotykamy krewnych, często dochodzi do przykrych sytuacji i słów. Jak temu zapobiec?

Podczas rodzinnego przyjęcia najważniejsze nie jest – wbrew pozorom – bogate menu ani prezenty, tylko prawdziwie miła atmosfera. Należy uniknąć powtarzania błędów z poprzednich lat i szukać sposobów zaradzenia nieporozumieniom.

Złe słowa

Nie warto wypominać bliskim dawnych błędów i odnawiać pretensji. To w niczym nie pomaga, jedynie szkodzi. Nie mówmy źle o nieobecnych, nawet gdy mamy podstawy. Przynajmniej w tych dniach przemilczmy to.

Plotki

Unikajmy plotkowania, to w złym stylu. Nie warto też naśmiewać się z kogoś, lepiej opowiedzieć coś zabawnego, co nam samym przydarzyło się, wtedy inni dołączą się ze swoimi wesołymi wspomnieniami.

Polityka

Niech będzie jak najmniej polityki i omawiania chorób – to nieświąteczne tematy, które kogoś mogą zamęczać lub rozdrażniać. Jeśli rodzi się konflikt między uczestnikami przyjęcia, starajmy się dyplomatycznie złagodzić atmosferę, zmieniając temat czy prosząc kogoś o pomoc w kuchni.

Wyłączmy telewizor!

Nieodzownym gościem w czasie świąt nie powinna być telewizja. Odbiornik włączony podczas całego przyjęcia rozprasza, staje się konkurentem rozmów. Trudno też, by dany program odpowiadał wszystkim uczestnikom przyjęcia.

Warto podzielić się obowiązkami, by tylko jedno z gospodarzy cały czas nie obsługiwało gości. To samo dotyczy opieki nad dziećmi.

hk

wróć

Fotorelacje

46. Polski Festiwal w Webster

W dniach 14, 15 i 16 czerwca 2019 r. w Webster odbył się doroczny Polski Festiwal, organizowany przez parafię św. Józefa. Była to już 46. edycja tej imprezy. Uczestnicy mogli liczyć na smaczne, polskie jedzenie oraz liczne atrakcje, m.in. loterię. O muzykę do tańca zadbały zespoły Maestro Men, Vademecum i Windstar, przed festiwalową publicznością zaprezentował się też dziecięcy zespół folklorystyczny PIAST. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com