Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Grupę Tulia tworzą...

Tulia wystąpi w Los Angeles!

12-18-2018

Polski zespół Tulia z inicjatywy Marcina Gortata oraz na zaproszenie NBA, jak również zespołu Los Angeles Clippers, w którego barwach gra polski sportowiec, wystąpi 6 stycznia podczas meczu LA Clippers z Orlando Magic.

Tulia będzie pierwszym polskim zespołem w historii, który wystąpi podczas meczu największej ligi koszykarskiej świata, a już absolutnie wyjątkowym wyróżnieniem jest zaproszenie do wykonania hymnu USA w największej i wręcz legendarnej hali w Los Angeles. Podczas meczu cztery Polki tworzące zespół Tulia wykonają swój najnowszy autorski utwór pt. „Pali się”, a na otwarcie meczu zaśpiewają hymn USA w wyjątkowej, przygotowanej przez siebie aranżacji.

Zespół Tulia zdobył rozgłos dzięki niesamowitym coverom utworów m.in. Depeche Mode „Enjoy the silence”, Metalliki „Nothing else matters” czy rodzimego artysty Dawida Podsiadło „Nieznajomy”, wykonywanym w stylu polskiej muzyki ludowej. Czy swoimi wyjątkowymi strojami i głosami podbiją również serca amerykańskiej publiczności?


Grupę Tulia tworzą młode, ale bardzo doświadczone artystki z gruntownym muzycznym wykształceniem: Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak, od której imienia zespół przyjął nazwę. Zespół Tulia wykonuje muzykę określaną mianem alternatywny folk, składają się na nią klasyczne głosy wokalistek, nowoczesna produkcja i dźwięki tradycyjnych instrumentów ludowych, takich jak suka biłgorajska, lira korbowa czy piszczałka wielkanocna.

Więcej informacji o zespole można znaleźć na www.tulia.pl.

wróć

Fotorelacje

Polskie Dni w Lake Compounce

8 czerwca rozpoczęły się dwudniowe obchody Polskich Dni w Lake Compounce w Bristolu, które już cyklicznie są organizowane co roku przez Kongres Polonii Amerykańskiej w Connecticut. Fot. Asha Lassen

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com