Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj

Nowy projekt Fundacji Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii „Historia: zobacz”

12-01-2018

Fundacja Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii uruchomiła swój nowy projekt multimedialny „Historia: Zobacz”  – jest to e-learningowa platforma, opowiadająca o najciekawszych eksponatach, które znajdują się w polskich muzeach.

Została ona stworzona z myślą o polskich dzieciach mieszkających i uczących się poza granicami naszej ojczyzny, jednak mogą z niej korzystać wszyscy: rodzice, dziadkowie – wszystkie osoby, dla których historia i kultura Polski jest ważna i interesująca.

Platforma jest ogólnodostępna, a korzystanie z niej nie wiąże się z żadnymi opłatami. „Historia: Zobacz” została oparta o inny projekt Fundacji, również skierowany do Polaków mieszkających za granicą: „Historia dla Polonii”.

Adres platformy: www.platforma.historiadlapolonii.pl/historiazobacz.

wem

wróć

Fotorelacje

Zabawa walentynkowa u „Polan”

9 lutego był wyjątkową datą dla 260 uczestników walentynkowej zabawy odbywającej się w Klubie Białego Orła w Bridgeport, CT. Czekały na nich: ogromna sala, piękne dekoracje, wiele doskonałych pomysłów na zabawy i stoły zastawione polskimi przysmakami. Nie brakowało serduszek ani nawet specjalnego kącika fotograficznego. Gospodarzem i organizatorem balu był zespół pieśni i tańca „Polanie”. Fot. Magdalena Kalkowska

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com