Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Virginia Skrzyniarz...

PIAST Institute ma nowego prezesa

11-23-2018

Instytut PIAST w Michigan został założony w 2003 r. przez dr. Tadeusza Radziłowskiego oraz Virginię Skrzyniarz. Instytut szybko stał się największym polonijnym think tankiem w Stanach Zjednoczonych.

20 lipca br. zmarł dr Tadeusz Radziłowski, prezes Instytutu. Podczas posiedzenia zarządu, które odbyło się pod koniec września br., funkcję tę jednomyślnie powierzono Virginii Skrzyniarz, współzałożycielce i dotychczasowej wiceprezes Instytutu.

Virginia Skrzyniarz ma ponad 35-letnie doświadczenie w zarządzaniu organizacjami non-profit, w tym w kierowaniu personelem, nadzorowaniem pracy zespołowej oraz w zarządzaniu ryzykiem. Oprócz działalności w Instytucie PIAST, pani Skrzyniarz była zaangażowana m.in. w Hamtramck Drug Free Community Coalition, Detroit Agency on Aging Advisory Board, Drug Free Communities (DFC), Past Chair of Hamtramck Federally Qualified Health Clinic Board, Census Complete Count Committee 2020, Census Hamtramck Complete Count 2010 Committee. Przed założeniem Instytutu była szefem kadr w St. Mary’s College oraz dyrektorem wykonawczym Hope Network w południowi-wschodnim Michigan.

Jej zasługi w promowaniu polskiej kultury i działalności na rzecz amerykańskiej Polonii na poziomie zarówno lokalnym, jak i ogólnokrajowym zostały docenione przez władze Rzeczypospolitej Polskiej poprzez przyznanie jej Krzyża Kawalerskiego i Orderu Zasługi. Została także wyróżniona jako Michigan Nonprofit Organization of the Year przez radę miasta Detroit oraz American Public Health Association of Black Caucus of Health Workers.

Instytut PIAST jest organizacją pozarządową, której celem jest promowanie polskiej kultury w Stanach Zjednoczonych. Instytut jest także ośrodkiem pomocy emigracyjnej certyfikowanym przez Department of Homeland Security oraz partnerem United States Census Bureau Information Centers (CIC).

Więcej informacji o Instytucie jest dostępnych na stronie www.piastinstitute.org.

wem

wróć

Fotorelacje

Zabawa walentynkowa u „Polan”

9 lutego był wyjątkową datą dla 260 uczestników walentynkowej zabawy odbywającej się w Klubie Białego Orła w Bridgeport, CT. Czekały na nich: ogromna sala, piękne dekoracje, wiele doskonałych pomysłów na zabawy i stoły zastawione polskimi przysmakami. Nie brakowało serduszek ani nawet specjalnego kącika fotograficznego. Gospodarzem i organizatorem balu był zespół pieśni i tańca „Polanie”. Fot. Magdalena Kalkowska

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com