Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Studenci i...

Gala z okazji 100-lecia niepodległości Polski w Waszyngtonie

11-18-2018

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości ambasador RP w USA Piotr Wilczek wydał przyjęcie w prestiżowym Peace Institute w Waszyngtonie. Na przyjęciu obecni byli przedstawiciele władz amerykańskich, polskich oraz Polonii.

Wśród gości honorowych wydarzenia był minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który przebywał akurat z wizytą w Waszyngtonie, a także senator Anna Maria Anders. Administrację amerykańską reprezentował Wess Mitchell, pełniący funkcję asystenta sekretarza stanu ds. Europy i Eurazji.

Była to okazja do integracji środowiska Polonii waszyngtońskiej, odgrywającej bardzo ważną rolę w stolicy Stanów Zjednoczonych. Na przyjęciu można było spotkać między innymi Richarda Mościckiego, wiceprezes Science and Regulatory Advocacy, a także Chief Medical Officer w Pharmaceutical Research and Manufacturers of America (PhRMA), Daniela Pollaka, wicedyrektora Zionist Organization of America, Tomasza Mroczkowskiego – szefa Wydziału Handlu Zagranicznego na American University oraz wielu innych wybitnych Polaków.

Przyjęcie zgromadziło również polskich studentów z waszyngtońskich uczelni Georgetown i American University oraz Polaków pełniących prestiżowe funkcje w instytucjach amerykańskich. Studenci po zakończeniu uczelni będą pełnić funkcję w prestiżowych instytucjach publicznych jak Departament Obrony USA, Bank Światowy czy w prywatnych instytucjach finansowych jak np. JPMorgan czy PricewaterhouseCoopers

Patryk Czerwony / Radio RAMPA

wróć

Fotorelacje

Zabawa walentynkowa u „Polan”

9 lutego był wyjątkową datą dla 260 uczestników walentynkowej zabawy odbywającej się w Klubie Białego Orła w Bridgeport, CT. Czekały na nich: ogromna sala, piękne dekoracje, wiele doskonałych pomysłów na zabawy i stoły zastawione polskimi przysmakami. Nie brakowało serduszek ani nawet specjalnego kącika fotograficznego. Gospodarzem i organizatorem balu był zespół pieśni i tańca „Polanie”. Fot. Magdalena Kalkowska

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com