Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Stowarzyszenie...

Stypendia stowarzyszenia „Wspólnota Polska”

10-22-2018

Stowarzyszenie Wspólnota Polska ogłosiła nabór wniosków na stypendia socjalne i naukowe na semestr jesienny 2018. O stypendia mogą starać się uczniowie, studenci, doktoranci polskiego pochodzenia, urodzeni za granicą lub od co najmniej 5 lat mieszkający poza Polską, uczący się albo studiujący w Polsce, za granicą, posługujący się językiem polskim w stopniu komunikatywnym, aktywnie działający na rzecz środowiska polonijnego w swoim kraju lub rozwijający współpracę z organizacjami wspierającymi Polonię, wyróżniający się dobrymi wynikami w nauce lub znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej.

Termin zakończenie naboru mija 5 listopada 2018 roku.

Działanie realizowane jest ze środków Kancelarii Senatu RP w ramach konkursu „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2018 r.”.

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” od wielu lat udziela wsparcia finansowego młodzieży polskiego pochodzenia, która uczy się lub studiuje w Polsce, ale również w krajach zamieszkania.

W roku 2018 pojawia się istotna zmiana – wnioski będzie można składać tylko (!) online za pomocą generatora zamieszczonego w portalu stowarzyszenia. Wnioski w postaci tradycyjnej korespondencji pocztowej lub kurierskiej nie będą przyjmowane.

Elektroniczna aplikacja oznacza konieczność przygotowania oryginałów wymaganych dokumentów w wersji cyfrowej (w formacie PDF). Wymagane jest również dołączenie zdjęcia (rodzaj – paszportowe) w postaci cyfrowej. Oryginały dokumentów będą niezbędne tylko na etapie podpisania umowy. Kryteria przyznania stypendium zależą od rodzaju stypendium.

wem

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com