Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Zgłoszenie udziału...

Ruszyła nowa loteria wizowa!

10-11-2018

3 października ruszyła nowa loteria wizowa Diversity Visa 2020. Składający wnioski mają szansę wygrać zieloną kartę. Udział w loterii jest bezpłatny, a składanie wniosków odbywa się przez internet.

Zgłoszenie udziału w loterii wizowej DV-2020 musi nastąpić w formie elektronicznej poprzez stronę www.dvlottery.state.gov. Loteria uruchomiona została w południe 3 października. Zgłoszenia można przesyłać do południa standardowego czasu wschodnioamerykańskiego 6 listopada 2018 r. Wysłanie zgłoszenia do programu DV jest bezpłatne. Nie ma możliwości wysłania zgłoszenia pocztą. Dozwolone jest przesłanie tylko jednego zgłoszenia przez jednego uczestnika lub w jego imieniu. Wysłanie więcej niż jednego zgłoszenia oznacza dyskwalifikację uczestnika. Do zgłoszenia należy dołączyć aktualną fotografię (wykonaną w ciągu ostatnich 6 miesięcy). Należy zapisać stronę z unikalnym numerem potwierdzającym złożenie zgłoszenia. Brak tej informacji uniemożliwi potem dostęp online do systemu, za pośrednictwem którego będą przekazywane informacje o statusie zgłoszenia. Należy również zachować dostęp do adresu email podanego w zgłoszeniu E-DV.
Status swojego zgłoszenia będzie można sprawdzić na stronie www.dvlottery.state.gov w systemie Sprawdzenie Statusu Uczestnika (Entrant Status Check) od 7 maja 2019 r. Konieczne będzie podanie swojego indywidualnego numeru potwierdzającego złożenie zgłoszenia oraz danych osobowych. W przypadku zagubienia swojego numeru potwierdzenia, na stronie www.dvlottery.state.gov dostępne będzie narzędzie umożliwiające jego odzyskanie.

Ambasada będzie rozpatrywać wnioski i wydawać wizy imigracyjne w programie loterii wizowej DV-2020 począwszy od 1 października 2019 r. do 30 września 2020 r.

Szczegółowe instrukcje do programu wizowego DV-2020 w języku angielskim są dostępne na stronie internetowej Departamentu Stanu.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com