Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Oferty realizacji...

Nabór ofert w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą

10-08-2018

2 października 2018 roku Szef Kancelarii Senatu ogłosił nabór ofert na realizację zadań publicznych w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2019 roku.

Oferty realizacji zadań mogą składać wyłącznie organizacje zarejestrowane w Polsce, posiadające doświadczenie w pracy na rzecz Polonii i Polaków zamieszkałych za granicą.

Celem naboru jest wsparcie środowisk polonijnych i polskich za granicą zgodne z kierunkami działań na rzecz Polonii i Polaków za granicą, określonymi w uchwale nr 9 Prezydium Senatu z dnia 23 września 2016 r. w sprawie określenia kierunków działań na rzecz Polonii i Polaków za granicą w latach 2017–2019, tj. edukacja, kultura i promocja Polski oraz ochrona polskiego dziedzictwa kulturowego i historycznego, wzmacnianie pozycji środowisk polskich i polonijnych w krajach zamieszkania, media polonijne, infrastruktura polonijna oraz pomoc charytatywna i socjalna.

Zadanie należy zrealizować w terminie od dnia 1 stycznia 2019 r. do dnia 31 grudnia 2019 r.

Środki na realizację zadań publicznych w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą zostaną przekazane w formie dotacji celowej. Wysokość środków finansowych przeznaczonych na realizację zadań w 2019 r. wyniesie łącznie 110 mln 500 tys. zł.

Oferty można składać od 15 października 2018 r. Nieprzekraczalny termin składania ofert upływa:

  • dla ofert z kierunku media polonijne i pomoc charytatywna i socjalna 9 listopada 2018 r.,
  • dla ofert z kierunku wzmacnianie pozycji środowisk polskich i polonijnych w krajach zamieszkania16 listopada 2018 r.,
  • dla ofert z kierunku edukacja i infrastruktura polonijna 23 listopada 2018 r.,
  • dla ofert z kierunku kultura i promocja Polski oraz ochrona polskiego dziedzictwa kulturowego i historycznego 30 listopada 2018 r.

Więcej informacji na stronie Senatu RP – www.senat.gov.pl.

ar

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com