Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Film „Dywizjon 303”...

Festiwal Filmów Polskich w Los Angeles

09-27-2018

W Los Angeles odbędzie się 19. edycja Festiwalu Polskich Filmów, którego celem jest popularyzacja polskiej twórczości filmowej, polskiej kultury oraz sztuki kinematograficznej w Hollywood.

Uroczysta gala otwarcia Festiwalu Polskich Filmów odbędzie się w środę 17 października 2018 roku o godzinie 18:00 w Egyptian Theatre, 6712 Hollywood Blvd., Hollywood, CA 90028.

Festiwal otworzy film „Dywizjon 303”. Na gali nie zabraknie jego reżysera Denisa Delicia oraz Piotra Adamczyka i Macieja Zakościelnego, którzy zagrali w nim główne role. Jest to historia dzielnych pilotów z tytułowego Dywizjonu 303, którzy, choć początkowo są niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. Na ekranie zaroi się od spektakularnych akcji.

Więcej informacji na stronie www.polishfilmla.org.

Magdalena Miler

wróć

Fotorelacje

Polskie Dni w Lake Compounce

8 czerwca rozpoczęły się dwudniowe obchody Polskich Dni w Lake Compounce w Bristolu, które już cyklicznie są organizowane co roku przez Kongres Polonii Amerykańskiej w Connecticut. Fot. Asha Lassen

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com