Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
- Polska jest...

Prezydent Andrzej Duda otworzył w Nowym Jorku Biuro Handlowe

09-27-2018

– Stany Zjednoczone są jednym z najlepszych i najbardziej wypróbowanych przyjaciół Polski, także w sprawach gospodarczych – mówił prezydent Andrzej Duda podczas otwarcia 24 września br. w Nowym Jorku Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. To czwarta z sześciu zaplanowanych w tym kraju placówek PAIH, które mają ułatwiać i wzmacniać współpracę gospodarczą Polski i USA.

To właśnie w Stanach Zjednoczonych PAIH będzie miała największą sieć Zagranicznych Biur Handlowych. Jak dotąd otwarto je w Waszyngtonie, San Francisco, Los Angeles i w Nowym Jorku. Do końca tego roku powstaną dwie kolejne. Zadaniem placówek jest wspieranie eksportu oraz inwestycji polskich przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych, jak również przyciąganie inwestorów do Polski.
Amerykański inwestor będzie mógł tutaj przyjść, by zasięgnąć informacji o realiach prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, a Polak, który przyjedzie do Stanów Zjednoczonych, otrzyma być może pierwsze informacje o amerykańskim rynku – mówił prezydent Polski. Andrzej Duda przypomniał, że przedsiębiorcy ze Stanów Zjednoczonych tworzą w Polsce 200 tys. miejsc pracy.

Obroty gospodarcze pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi z roku na rok wzrastają. Polska jest jednym z absolutnie najbardziej prężnych, najlepiej rozwijających się i przodujących europejskich rynków. (…) Dlatego namawiam wszystkich inwestorów ze Stanów Zjednoczonych do zainteresowania się Polską, w szczególności w takich branżach, jak IT i wszelkie nowoczesne technologie. Jestem przekonany, że spotkają Państwo w Polsce młodych ludzi, doskonale wykształconych, ambitnych, przygotowanych, a przede wszystkim inteligentnych i gotowych do pracy – dodał

Prezydent Duda nawiązał też do ostatniej rozmowy z prezydentem Donaldem Trumpem, w której nie zabrakło tematu współpracy gospodarczej. – Chcemy przenieść nasze relacje ze Stanami Zjednoczonymi, w ramach strategicznego partnerstwa, na wyższy poziom – podkreślił.

W I półroczu 2018 roku obroty handlowe pomiędzy USA a Polską osiągnęły wartość ponad 8 miliardów dolarów. Z kolei wartość polskich inwestycji w Ameryce szacowana jest na blisko 1 miliard dolarów.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Bazar Bożonarodzeniowy w Amerykańskiej Częstochowie

Doroczny Bazar Bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Polską Szkołę im. Matki Bożej Częstochowskiej przy Amerykańskiej Częstochowie. Bazar odbył się tradycyjnie już w sanktuaryjnej kafeterii. Można było na nim zakupić wiele polskich produktów i przedmiotów dekoracyjnych związanych z nadchodzącymi świętami. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
12-22-2018
Wieczór kolęd w wykonaniu lokalnych artystów w Polskim Centrum w Clearwater
12-23-2018
Doroczne Koncerty Bożonarodzeniowe zespołu kameralnego SLAVIC ARTS ENSEMBLE
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonez
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonia, Inc.
12-24-2018
Kolacja wigilijna w Polskim Centrum w Clearwater
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com