Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
IV edycja konkursu...

IV edycja konkursu Patria Nostra

09-17-2018

Celem konkursu jest propagowanie historii Polski, krzewienie wartości i postaw patriotycznych, etyki chrześcijańskiej, budowa społeczeństwa obywatelskiego. Udział w konkursie polskiej młodzieży z zagranicy sprzyja integracji i tworzeniu poczucia wspólnoty wśród młodych Polaków.

IV edycja konkursu adresowana jest do polskiej młodzieży z USA, Europy zachodniej oraz Litwy, Białorusi, Ukrainy i Kazachstanu. Jej organizatorem jest Fundacja Konkursu Historycznego Patria Nostra.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu 30-sekundowej animacji komputerowej lub 45-sekundowego filmu dotyczącego najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w okresie konkretnego tygodnia.

Prace konkursowe będą emitowane w 2019 roku na telebimach reklamowych znajdujących się w miejscach publicznych.

Konkurs Patria Nostra objęty jest patronatem honorowym znanych i szanowanych osób oraz instytucji. Ważnym elementem naszego projektu są wycieczki edukacyjne dla uczestników konkursu. W ramach IV międzynarodowej edycji konkursu planowana jest realizacja wycieczek dla 124 uczniów i nauczycieli. W programie wycieczek jest udział w Gali Finałowej konkursu w Warszawie oraz kilkudniowy pobyt w Krakowie. Planowany termin wycieczek to styczeń 2019 r.

Radę programową konkursu tworzą: prof. Jan Żaryn – Przewodniczący Rady Programowej, prof. Edward Opaliński, prof. Marek Barański, dr hab. Tadeusz Rutkowski, Mirosław Gryko, Wojciech Boberski, Michał Komuda.

Więcej informacji o konkursie na stronie: http://konkurs-patrianostra.pl.

wem

wróć

Fotorelacje

Polskie Dni w Lake Compounce

8 czerwca rozpoczęły się dwudniowe obchody Polskich Dni w Lake Compounce w Bristolu, które już cyklicznie są organizowane co roku przez Kongres Polonii Amerykańskiej w Connecticut. Fot. Asha Lassen

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com