Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Kandydaturę...

Zostań Ambasadorem Dwujęzyczności

09-08-2018

Jesteś dwujęzyczny? Uczysz się języka polskiego mieszkając poza granicami Polski? Chciałbyś mieć większy wpływ na propagowanie idei dwujęzyczności wśród swoich znajomych, w swojej społeczności, mieście? Portal Dobra Polska Szkoła prowadzi akcję mającą na celu nominowanie lokalnych Ambasadorów Dwujęzyczności. Może nim zostać osoba, która nie ukończyła jeszcze 18 lat. W akcji mogą uczestniczyć zarówno szkoły, różnego rodzaju organizacje i ośrodki polonijne, jak i sami polonijni rodzice. Wszyscy wymienieni mogą zgłaszać swoich kandydatów na Ambasadora Dwujęzyczności.

Kandydat na Ambasadora Dwujęzyczności musi podejmować różnego rodzaju działania, które pomagają propagować język i kulturę polską w jego lokalnym środowisku oraz planuje w najbliższej przyszłości zrealizować kolejny pomysł, projekt czy działanie, które służą temu celowi.

Kandydaturę Ambasadora może zgłosić polska szkoła, polonijna organizacja bądź osoby indywidualne (w tym ostatnim przypadku zgłoszenie powinno być od przynajmniej dwóch indywidualnych osób, nie mogą to być osoby z tej samej rodziny). Zgłoszenie swojego kandydata polega na przesłaniu na adres email: redakcja@dobrapolskaszkola.com szczegółowego opisu działań zgłaszanej osoby na polu promującym polski język, tradycje i polską kulturę. Należy umotywować, dlaczego kandydat zasługuje na miano Ambasadora Dwujęzyczności. Do opisu należy dołączyć krótkie bio oraz kilka zdjęć kandydata, najlepiej z przeprowadzonych działań.

Wybór Ambasadorów Dwujęzyczności nastąpi na początku października.

wem

wróć

Fotorelacje

53. Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

Po raz 53. w Amerykańskiej Częstochowie odbył się Polsko-Amerykański Festiwal. Festiwal tradycyjnie trwał przez pięć dni, a zabawa rozłożona była na dwa pierwsze weekendy września. W tym roku przypadło to na dni 1, 2, 3 września (Labor Day Weekend) oraz na kolejny weekend – 8 i 9 września. Tegoroczny festiwal zgromadził na terenie Sanktuarium ponad 22,000 ludzi. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com