Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości Polski w Orchard Lake, MI

08-29-2018

Kanclerz Zespołu Szkół w Orchard Lake, MI ks. kanonik Mirosław Król zaprasza na uroczystość z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, która odbędzie się w Orchard Lake w dniach 15-16 września br. W programie niepodległościowej celebracji jest 2. Kongres Polonii, koncert galowy oraz poświęcenie pomnika Najświętszego Serca Jezusa.

W sobotę, 15 września, dzień zacznie się od wspólnego śniadania oraz mszy św., która zostanie odprawiona o godz. 9:30. Przed południem przewidziany jest też panel dyskusyjny pt. „Przyszłość Polonii”. O godz. 15:00 goście zostaną zaproszeni do obejrzenia wystawy i filmu, po czym podanie im zostanie obiad. Wieczór zwieńczy koncert galowy zespołu Octava Ensemble z Krakowa.

W niedzielę, 16 września, o godz. 9:00 zostanie odprawiona uroczysta msza św., po której odbędzie się procesja i poświęcenie na kampusie, obok budynku administracji OLS, pomnika Najświętszego Serca Jezusa.

Więcej informacji oraz szczegółowy program można znaleźć na stronie www.polishmission.com.

Informacje w języku polskim można również uzyskać, dzwoniąc na numer 248-464-7153 lub pisząc na adres e-mail: .

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Dzień Polski w Salem

10 listopada Polonia spotkała się w Sanktuarium św. Jana Pawła II Bożego Miłosierdzia w Salem, by wziąć udział w zorganizowanym tam po raz pierwszy Dniu Polski. Fot. J. Strawiński

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com