Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Będzie to pierwsza...

Spotkanie Duda-Trump odbędzie się 18 września w Waszyngtonie

08-30-2018

We wtorek 28 sierpnia br. Biały Dom poinformował o planowanym spotkaniu prezydentów Stanów Zjednoczonych i Polski. Donald Trump przyjmie Andrzeja Dudę w Waszyngtonie 18 września. W spotkaniu, do którego przygotowania trwały kilka miesięcy, udział wezmą również pierwsze damy.

Jak poinformował szef gabinetu prezydenta Dudy prof. Krzysztof Szczerski, w programie wizyty pary prezydenckiej w Białym Domu przewidziane są m.in.: spotkanie w cztery oczy prezydentów, rozmowy plenarne delegacji oraz wspólna konferencja prasowa.

Będzie to pierwsza oficjalna wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu. – Wśród tematów rozmów obu prezydentów znajdą się kwestie bezpieczeństwa, geopolityki, współpracy sojuszniczej, wojskowości oraz kontaktów gospodarczych – mówił prof. Szczerski. Oprócz wizyty w Białym Domu prezydent Duda odwiedzi Senat, w którym spotka się z amerykańskimi politykami. Zaplanowany jest również bankiet z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Oczekujemy potwierdzenia wagi partnerstwa polsko-amerykańskiego dla bezpieczeństwa zarówno naszego kraju, jak i dla całego regionu i dalszego rozwoju kontaktów gospodarczych – powiedział w TVP prof. Szczerski.

Prezydent Andrzej Duda poleci do Waszyngtonu bezpośrednio po Szczycie Trójmorza, a kilka dni po wizycie w Waszyngtonie, ponownie uda się do USA na Forum ONZ w Nowym Jorku.

opr. bo

wróć
~G.A.
2018-09-09 09:08:20
Zgłoś do moderacji
Skończyłem czytanie książki historycznej „Słowiańskie dzieje” i mówię pod wrażeniem: stary czy młody Polak, Ruski, czy Niemiec też to powinien przeczytać. Pełny szok, a autor pisze o historii Słowian w tym Polaków, ale to jak. Autor Bogusław Dębek.

Fotorelacje

Dzień Polski w Salem

10 listopada Polonia spotkała się w Sanktuarium św. Jana Pawła II Bożego Miłosierdzia w Salem, by wziąć udział w zorganizowanym tam po raz pierwszy Dniu Polski. Fot. J. Strawiński

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com