Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Światowe Igrzyska...

Polska reprezentacja weźmie udział w Światowych Igrzyskach Jeździeckich Tryon 2018

08-28-2018

W dniach 11-23 września br. w Północnej Karolinie odbędą się jeździeckie mistrzostwa świata. Wystartuje w nich również reprezentacja Polski.

Światowe Igrzyska Jeździeckie to najważniejsza impreza Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI). Tegoroczna edycja mistrzostw odbędzie się we wspaniałym ośrodku Tryon International Equestrian Center w USA w Karolinie Północnej. Szacuje się, że w trwającej 13 dni imprezie z ośmioma dyscyplinami jeździeckimi weźmie udział ponad pół miliona ludzi, co czyni ją największą imprezą jeździecką na świecie.

Na igrzyskach zaprezentują się trzej polscy zawodnicy. Polacy będą rywalizować w dyscyplinie skoków przez przeszkody (Krzysztof Ludwiczak), powożeniu (Piotr Mazurek) oraz wszechstronnym konkursie konia wierzchowego (WKKW) – Paweł Spisak.

Warto kibicować Polakom. Istnieje również możliwość zorganizowania spotkań polskich zawodników z Polonią. Kluby lub organizacje zainteresowane współpracą w tym zakresie proszone są o kontakt z Danielem Zawadzkim – prezesem Polskiej Akademii Jeździeckiej i partnerem wyjazdu: daniel.zawadzki@paj.com.pl.

Więcej informacji o zawodach i polskich zawodnikach oraz szczegółowy program mistrzostw można znaleźć na stronie www.tryon2018jezdziectwo.pl.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

Dzień Polski w Salem

10 listopada Polonia spotkała się w Sanktuarium św. Jana Pawła II Bożego Miłosierdzia w Salem, by wziąć udział w zorganizowanym tam po raz pierwszy Dniu Polski. Fot. J. Strawiński

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com