Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
hot-dog Polski hot dog,...

Amerykanie walczą o polskiego hot doga

08-01-2018

Już ponad 30 tysięcy osób podpisało się pod petycją w sprawie przywrócenia do menu sieci marketów Costco polskich hot dogów. W zestawie z napojem gazowanym kosztowały one 1.5 dolara i były bardzo popularne w Ameryce. Na początku lipca Costco zapowiedziała ich wycofanie ze swojego menu, co wywołało falę oburzenia. O sprawie napisały niemal wszystkie gazety w kraju.

Costco to jedna z największych sieci marketów na świecie. W samej tylko Ameryce ma 519 sklepów, a obecna jest także w Kanadzie, Meksyku, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii czy Francji. W 2017 roku przychody sieci ze sprzedaży detalicznej wyniosły 118.7 mld dolarów.

Powodem rezygnacji sieci z polskich hot dogów, w których zamiast parówki była kiełbasa, była chęć zaproponowania klientom zdrowszego jedzenia, m.in. brazylijskiego musu owocowego, organicznych hamburgerów i wegańskich sałatek proteinowych.

Niespodziewanie okazało się, że Costco może na tej decyzji sporo stracić. Klienci zaczęli pisać w mediach społecznościowych oraz bezpośrednio do firmy, by pozostawiła w swojej ofercie polskiego hot doga. W internecie powstał nawet hashtag #savethepolishdog.

Powstała też specjalna petycja na stronie change.org. „Polski hot dog był naszą ulubioną przekąską i podstawą menu. Wyjęcie go z menu pozostawia pustkę, której nie da się zastąpić. Proszę pomóżcie nagłośnić protest dla Costco, by zrozumieli, że powinni rozważyć tę decyzję” – czytamy w petycji.

Czy protest tysięcy klientów przyniesie określony skutek? Jak na razie spowodował on reakcję konkurencji Costco. Sam’s Club wprowadza bowiem do swojego menu… polskiego hot doga.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com