Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
hot-dog Polski hot dog,...

Amerykanie walczą o polskiego hot doga

08-01-2018

Już ponad 30 tysięcy osób podpisało się pod petycją w sprawie przywrócenia do menu sieci marketów Costco polskich hot dogów. W zestawie z napojem gazowanym kosztowały one 1.5 dolara i były bardzo popularne w Ameryce. Na początku lipca Costco zapowiedziała ich wycofanie ze swojego menu, co wywołało falę oburzenia. O sprawie napisały niemal wszystkie gazety w kraju.

Costco to jedna z największych sieci marketów na świecie. W samej tylko Ameryce ma 519 sklepów, a obecna jest także w Kanadzie, Meksyku, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii czy Francji. W 2017 roku przychody sieci ze sprzedaży detalicznej wyniosły 118.7 mld dolarów.

Powodem rezygnacji sieci z polskich hot dogów, w których zamiast parówki była kiełbasa, była chęć zaproponowania klientom zdrowszego jedzenia, m.in. brazylijskiego musu owocowego, organicznych hamburgerów i wegańskich sałatek proteinowych.

Niespodziewanie okazało się, że Costco może na tej decyzji sporo stracić. Klienci zaczęli pisać w mediach społecznościowych oraz bezpośrednio do firmy, by pozostawiła w swojej ofercie polskiego hot doga. W internecie powstał nawet hashtag #savethepolishdog.

Powstała też specjalna petycja na stronie change.org. „Polski hot dog był naszą ulubioną przekąską i podstawą menu. Wyjęcie go z menu pozostawia pustkę, której nie da się zastąpić. Proszę pomóżcie nagłośnić protest dla Costco, by zrozumieli, że powinni rozważyć tę decyzję” – czytamy w petycji.

Czy protest tysięcy klientów przyniesie określony skutek? Jak na razie spowodował on reakcję konkurencji Costco. Sam’s Club wprowadza bowiem do swojego menu… polskiego hot doga.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com