Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Nabór wniosków na...

Stypendia i granty Fundacji Kościuszkowskiej

08-01-2018

Każdego roku Fundacja Kościuszkowska przyznaje stypendia i granty badawcze Polakom, którzy chcą kontynuować studia, badania lub pracę akademicką na uniwersytetach i innych instytucjach edukacyjnych w Stanach Zjednoczonych.

O stypendium lub grant mogą się ubiegać wyłącznie obywatele Polscy posiadający miejsce stałego zamieszkania w Polsce oraz legitymujący się statusem studenta lub doktoranta. Nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o dziedzinę nauki, w jakiej może zostać przyznane stypendium/grant.

Pobyt w USA w ramach stypendium może trwać od 3 do 5 miesięcy. W zależności od czasu trwania i rodzaju stażu, przyznawane są stypendia w wysokości od 9,000 do 30,000 dolarów. W ramach oferowanej pomocy Fundacja zapewnia pokrycie kosztów podróży przez Atlantyk, dodatek mieszkaniowy, ubezpieczenie zdrowotne i wypadkowe, a także w uzasadnionych przypadkach pokrywa koszt podróży krajowych.

Nabór wniosków na rok akademicki 2019-2020 potrwa do 31 października 2018 r.

Na cześć stulecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Stanami Zjednoczonymi w 1919 roku Fundacja Kościuszkowska ustanowiła również tzw. „Nagrodę Stulecia” („Cennential Award”). Przyjmie ona formę trzymiesięcznego stypendium w roku akademickim 2019-2020 dla naukowca zajmującego się tematyką stosunków polsko-amerykańskich z ostatniego wieku. O nagrodę ubiegać będą się mogli historycy, wykładowcy specjalizujący się w dziedzinie amerykanistyki lub doktoranci badający ważne momenty historii Polski i Stanów Zjednoczonych po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Wyniki ich badań zostaną przedstawione w publikacji i zaprezentowane odbiorcom z Polski i Stanów Zjednoczonych w celu lepszego wzajemnego zrozumienia wspólnej historii obu państw. Nagrodę ufundowała firma Collegia (www.collegia.pl).

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Fundacji Kościuszkowskiej: www.thekf.org.

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com