Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Organizatorzy...

Zorganizuj Polonijny Bieg Niepodległości

06-29-2018

W roku obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę Polski Komitet Olimpijski oraz Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” inicjują organizację w dniu 11 listopada 2018 roku na całym świecie Polonijnych Biegów Niepodległości.

Wracając pamięcią do tych historycznych wydarzeń, wpisując się w narodowe obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, organizatorzy chcą, aby w każdym polskim i polonijnym środowisku zorganizowano bieg w miejscach zamieszkanych przez rodaków.

Chodzi o to, by ta szczególna rocznica stała się okazją do organizacji wyjątkowej imprezy sportowej, a tym samym łączyła Polonię i Polaków w świecie. Organizatorzy liczą, że będzie to również okazja do ukazania wszystkim, jak ważna dla całych pokoleń Polek i Polaków była i jest idea walki o wolność. Chcą też przy tej okazji pokazać, że Polacy potrafią się cieszyć i radośnie świętować rocznice naszych wielkich historycznych sukcesów i dzielić się tą radością z mieszkańcami krajów zamieszkanych przez Polonię poprzez ich włączenie jako uczestników biegów.

Na stronie www.run2018.pl www.bieg1918.pl podano kontakt e-mailowy, na który można zgłaszać punkty startowe oraz wszystkie informacje na temat szczegółów organizowanych biegów. Dzięki temu powstanie mapa z zaznaczonymi miejscami na świecie, gdzie będą przeprowadzone Polonijne Biegi Niepodległości. Ze strony można również pobrać materiały do przygotowania ulotek, banerów i innych materiałów promujących idee wydarzenia.

Organizatorzy proponują, aby w ramach organizowanych biegów jeden dystans wynosił symbolicznie 1,918 metrów, co ma podkreślić ich wyjątkowość oraz rocznicowy charakter.

Wierząc, że inicjatywa spotka się z odzewem wielu środowisk polskich i polonijnych, Polski Komitet Olimpijski oraz Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” zachęcają do promowania tego pomysłu na wszelkich forach polskich i polonijnych, tak aby w roku Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę jak najwięcej osób dowiedziało się o naszej pięknej historii oraz umiłowaniu wolności i patriotyzmu.

wem

wróć

Fotorelacje

Zabawa walentynkowa u „Polan”

9 lutego był wyjątkową datą dla 260 uczestników walentynkowej zabawy odbywającej się w Klubie Białego Orła w Bridgeport, CT. Czekały na nich: ogromna sala, piękne dekoracje, wiele doskonałych pomysłów na zabawy i stoły zastawione polskimi przysmakami. Nie brakowało serduszek ani nawet specjalnego kącika fotograficznego. Gospodarzem i organizatorem balu był zespół pieśni i tańca „Polanie”. Fot. Magdalena Kalkowska

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com