Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj

Konkurs: „Historia w obiektywie”

06-12-2018

Jesteś pasjonatem fotografii? Nie rozstajesz się z aparatem, a Twoją pasją jest historia? Wybierasz się na wakacje do Polski? Na pewno zainteresuje Cię konkurs „Historia w Obiektywie”.

Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce organizuje konkurs fotograficzny „Historia w obiektywie na wakacyjnym szlaku”, którego temat brzmi: „Bohaterowie i miejsca upamiętniające walkę o niepodległość narodu polskiego w latach 1914-1922”. Konkurs organizowany jest z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jeśli zatem Twoją pasją jest fotografia i historia, a na wakacje wybierasz się do Polski, masz szansę na wygranie cennych nagród.

Zdjęcia konkursowe mają dotyczyć bohaterów lub miejsc upamiętniających walkę o niepodległość narodu polskiego w latach 1914-1922. Fotografie mogą przedstawiać pomniki, tablice pamiątkowe, mogiły poległych w walkach narodowowyzwoleńczych na ziemiach polskich oraz wszystkie inne obiekty związane z walką o niepodległość.

Konkurs jest skierowany do dzieci i młodzieży polonijnej od 8 do 18 lat. W skład jury wchodzą przedstawiciele organizatora konkursu, sponsorów oraz polonijni fotografowie. Pod uwagę będzie brana artystyczna jakość wykonanych zdjęć oraz wysiłek włożony w odnalezienie fotografowanego miejsca. Cenne nagrody trafią do trzech osób w kategorii wiekowej 8-12 lat i do trzech z przedziału 13-18 lat.

Swoje prace oraz wypełnioną kartę zgłoszeniową wysyłajcie na adres konkurs@pilsudski.org do 16 września 2018 r.

Regulamin konkursu, kartę zgłoszeniową oraz oświadczenie znajdziecie na http://pilsudski.org.

MM

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com