Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj

Druga edycja konkursu „Polonijny Nauczyciel Roku”

06-04-2018

Organizatorem Konkursu jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” z Kongresem Oświaty Polonijnej.

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest przesłanie wymaganej dokumentacji pocztą zwykłą na adres: Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, ul Partyzantów 87, 10-402 Olsztyn (decyduje data nadania) oraz pocztą elektroniczną na adres: polonijnynauczycielroku@gmail.com.

Termin nadsyłania zgłoszeń pocztą elektroniczną lub zwykłą: 30 czerwca 2018 roku.

Nadesłane przez uczestników zgłoszenia rozpatrywać będzie jury konkursu składające się z przedstawicieli organizatora oraz innych instytucji, m.in. MEN i Senatu. W podejmowanych decyzjach kierować się będzie ono osiągnięciami nauczyciela lub animatora oświaty z ostatnich czterech lat w kontekście środowiska, w jakim działa, wynikami jego pracy edukacyjnej i wychowawczej, dodatkowymi osiągnięciami, oryginalnością podejmowanych działań, zaangażowaniem w swoją pracę i pozaszkolną aktywność edukacyjną, dokonane zmiany na rzecz środowiska.

Wyłonionych zostanie po jednym zwycięzcy konkursu w trzech kategoriach: szkół społecznych, szkolnych punktów konsultacyjnych, szkół działających w systemie oświaty danego kraju. W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się przyznanie tytułu ex aequo. Dodatkowo może zostać wybranych trzech finalistów konkursu.

Dla zwycięzcy konkursu przewidziana jest nagroda pieniężna, dyplom oraz statuetka Polonijnego Nauczyciela Roku.

Więcej informacji na: http://odnswp.pl/konkurs-polonijny-nauczyciel-roku-ii-edycja-2018/.

ar

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com