Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj

Projekt „Find Your Kościuszko” nominowany do nagrody Muzeum Historii Polski

05-04-2018

„Find Your Kościuszko” – Projekt Ambasady RP w Waszyngtonie, przygotowany w ramach obchodów Roku Kościuszki w 2017 roku, został zakwalifikowany do finału konkursu Muzeum Historii Polski „Wydarzenie historyczne roku 2017”.

Projekt polegał na zorganizowaniu lokalnych obchodów Roku Kościuszki w miejscach poświęconych pamięci generała na terenie Stanów Zjednoczonych. Z okazji 200. rocznicy śmierci generała ambasada stworzyła logo Kosciuszko Means Freedom, hashtag #Kosciuszko200, oraz stronę internetową Kościuszko200 z mapą Stanów Zjednoczonych, gdzie można było dodawać lokalne wydarzenia. Ambasada RP w Waszyngtonie przygotowała również krótki film edukacyjny pt. „Kościuszko Means Freedom”, opublikowany w mediach społecznościowych.

W ramach projektu w 2017 roku odbyło się też kilka wydarzeń publicznych poświęconych postaci Tadeusza Kościuszki, w tym m.in. seminarium „The Purest Son of Liberty: Thaddeus Kosciuszko in America”, we współpracy z Biblioteką Kongresu w Waszyngtonie, oraz bieg Kosciuszko Freedom Run, w którym udział wzięło kilkuset biegaczy, w tym wielu dyplomatów, kadeci z West Point, a także dzieci.

Z kolei 15 października 2017 r. pod pomnikiem Kościuszki na Lafayette Square przy Białym Domu miała miejsce uroczystość upamiętnienia Kościuszki i złożenia wieńców. W ramach obchodów Roku Kościuszki w 2017 roku odbyły się też lokalne wydarzenia poświęcone pamięci Kościuszki w stanach Connecticut, Illinois, Massachusetts, Pensylwania, Nowy Jork, Wisconsin, New Jersey i w Południowej Karolinie.

Na projekt ambasady można głosować na stronie Muzeum Historii Polski http://whr.muzhp.pl/#vote.

Aby zagłosować należy wybrać po jednym finaliście z każdej kategorii – edukacja i multimedia, wydarzenie i wystawa, a następnie oddać głos.

wem

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com