Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Arkadiusz Górecki Arkadiusz Górecki...

Nowy dyrektor Polskiej Misji w Orchard Lake

05-01-2018

Celem Polskiej Misji w Orchard Lake, MI jest zachowanie i promocja polskiej i polsko-amerykańskiej kultury, tradycji i historii dla obecnych i przyszłych pokoleń. Polska Misja organizuje programy, kursy i wydarzenia, które podkreślają polską i polsko-amerykańską kulturę oraz zapewnia repozytorium dla artefaktów, materiałów archiwalnych, dzieł sztuki i publikacji. Realizacja tych celów znajdzie się w gestii nowego dyrektora Polskiej Misji w Orchard Lake, którym został dr Arkadiusz Górecki.

Arkadiusz Górecki urodził się w Olsztynie, a obecnie mieszka w Chicago i jest obywatelem USA. Jest światowej sławy muzykiem. Uzyskał dyplom doktora w dziedzinie muzyki na Uniwersytecie Roosevelta w Chicago, koncentrujący się na studiach orkiestrowych oraz zarządzaniu instytucjami kultury. Ukończył również z najwyższym wyróżnieniem Conservatoire National Supérieur de Musique de Paris – Paryż, Île-de-France, Francja, na wydziale instrumentalnym w klasie puzonu. Uzyskał tytuł magistra na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Dr Górecki włada biegle językiem angielskim i polskim, a także mówi po francusku.

Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów muzycznych. Jako puzonista występował m.in. z takimi orkiestrami jak: The Chicago Symphony Orchestra, Northwest Indiana Symphony Orchestra, Simfonia da Camera, Glenview Symphony Orchestra, Lincolnwood Chamber Orchestra.

Jest również aktywnym promotorem kultury, wartości i tradycji polskiej, polsko-amerykańskiej i amerykańskiej. Jego głównym celem jest kontynuowanie rozwoju polsko-amerykańskiego i amerykańskiego krajobrazu kulturowego. Jako osoba z doświadczeniem zarówno w dziedzinie artystycznej, jak i administracyjnej, promuje i realizuje założenia i cele organizacyjne. Docenia ważną rolę sztuki i kultury w życiu społecznym. Od 2013 roku jest członkiem katolickiego stowarzyszenia Rycerzy Kolumba czwartego stopnia.

Arkadiusz Górecki jest dyrektorem World Music Production, Co. w Chicago. Jako animator kultury zorganizował wiele koncertów, tras koncertowych i wydarzeń artystycznych w Polsce i USA, z udziałem czołowych artystów, takich jak np. Stanisław Soyka, Golec uOrkiestra, Aga Zaryan. Sprawował również funkcję dyrektora Katolickiej Fundacji Kultury w Chicago. Jako członek Komisji Konsulatu Generalnego w Chicago wspiera i organizuje kluczowe wydarzenia promujące polską kulturę, historię i dziedzictwo.

Ks. kanonik Mirosław Król, kanclerz Zespołu Szkół w Orchard Lake, pozytywnie ocenia powierzenie funkcji dyrektora Polskiej Misji dr. Góreckiemu. Ks. Król pragnie znacząco poszerzyć działalność kulturalną Szkół w Orchard Lake wśród społeczności polskiej i polsko-amerykańskiej w kraju i za granicą i wyraża radość i nadzieję, iż pod kierownictwem dr. Arkadiusza Góreckiego cel ten będzie możliwy do zrealizowania.

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com