Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj

Konkurs „Polonijny Nauczyciel Roku”

05-01-2018

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” zaprasza do udziału w drugiej edycji konkursu „Polonijny Nauczyciel Roku”. Nagroda „Polonijnego Nauczyciela Roku imienia Profesora Andrzeja Stelmachowskiego” jest docenieniem i nagrodzeniem pracy polonijnych nauczycieli.

Organizatorami konkursu jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnoty Polska” oraz Kongres Oświaty Polonijnej. Ideą konkursu jest dotarcie do jak największej liczby nauczycieli polonijnych i animatorów oświaty działających w szkołach społecznych na całym świecie, w celu docenienia i nagrodzenia osób szczególnie zaangażowanych w swoją pracę oraz motywujących i inspirujących uczniów oraz promujących polską edukację za granicami kraju.

Uczestnikiem konkursu może być każdy nauczyciel i animator kultury pracujący w szkole społecznej i niepublicznej placówce oświatowej poza granicami Polski i szkołach systemowych danego kraju, nauczyciel dowolnego przedmiotu nauczający w szkole z polskim językiem nauczania poza granicami kraju lub polonijny nauczyciel pracujący w Szkolnych Punktach Konsultacyjnych. Warunkiem obowiązkowym w każdym przypadku są minimum 4 lata doświadczenia.

Kandydaci proszeni są o przesłanie wymaganej dokumentacji, która dostępna jest na stronie http://odnswp.pl/ lub https://www.facebook.com/odnswp/ na adres:

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia
Wspólnota Polska, ul Partyzantów 87, 10-402 Olsztyn
lub adres mailowy: polonijnynauczycielroku@gmail.com.

Termin nadsyłania zgłoszeń pocztą elektroniczną lub zwykłą to 30.06.2018 r. Rozstrzygnięcie nastąpi w terminie dwóch miesięcy od daty zakończenia przyjmowania wniosków.

Przy wyłanianiu kandydatów jury będzie brać pod uwagę ich osiągnięcia, wyniki prac i oryginalność podejmowanych działań. Wyłonionych zostanie trzech zwycięzców, po jednym z kategorii: szkoła społeczna, Szkolne Punkty Konsultacyjne, szkoły działające w systemie oświaty danego kraju. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną, dyplom i statuetkę Polonijnego Nauczyciela Roku.

Magdalena Miler

wróć

Fotorelacje

Parada Pułaskiego w Northampton

W poniedziałek, 8 października, ulicami Northampton przemaszerowała doroczna Parada Pułaskiego. Licznie wzięła w niej udział nie tylko Polonia, ale również przedstawiciele lokalnych amerykańskich władz i organizacji. Głównym organizatorem parady jest Komitet Dziedzictwa Polskiego. Fot. S. Wójcik

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
10-23-2018
Wykład w Instytucie Józefa Piłsudskiego
10-24-2018
17. Festiwal Filmów Polskich w Elms College w Chicopee
10-25-2018
Wykład Julie Roberts Szczepankiewicz w Bibliotece Publicznej w Chicopee
10-27-2018
Halloween w Klubie Polonez
10-27-2018
Halloween w Parku Piłsudskiego w Holyoke
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com