Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj

Konkurs „Polonijny Nauczyciel Roku”

05-01-2018

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” zaprasza do udziału w drugiej edycji konkursu „Polonijny Nauczyciel Roku”. Nagroda „Polonijnego Nauczyciela Roku imienia Profesora Andrzeja Stelmachowskiego” jest docenieniem i nagrodzeniem pracy polonijnych nauczycieli.

Organizatorami konkursu jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnoty Polska” oraz Kongres Oświaty Polonijnej. Ideą konkursu jest dotarcie do jak największej liczby nauczycieli polonijnych i animatorów oświaty działających w szkołach społecznych na całym świecie, w celu docenienia i nagrodzenia osób szczególnie zaangażowanych w swoją pracę oraz motywujących i inspirujących uczniów oraz promujących polską edukację za granicami kraju.

Uczestnikiem konkursu może być każdy nauczyciel i animator kultury pracujący w szkole społecznej i niepublicznej placówce oświatowej poza granicami Polski i szkołach systemowych danego kraju, nauczyciel dowolnego przedmiotu nauczający w szkole z polskim językiem nauczania poza granicami kraju lub polonijny nauczyciel pracujący w Szkolnych Punktach Konsultacyjnych. Warunkiem obowiązkowym w każdym przypadku są minimum 4 lata doświadczenia.

Kandydaci proszeni są o przesłanie wymaganej dokumentacji, która dostępna jest na stronie http://odnswp.pl/ lub https://www.facebook.com/odnswp/ na adres:

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia
Wspólnota Polska, ul Partyzantów 87, 10-402 Olsztyn
lub adres mailowy: polonijnynauczycielroku@gmail.com.

Termin nadsyłania zgłoszeń pocztą elektroniczną lub zwykłą to 30.06.2018 r. Rozstrzygnięcie nastąpi w terminie dwóch miesięcy od daty zakończenia przyjmowania wniosków.

Przy wyłanianiu kandydatów jury będzie brać pod uwagę ich osiągnięcia, wyniki prac i oryginalność podejmowanych działań. Wyłonionych zostanie trzech zwycięzców, po jednym z kategorii: szkoła społeczna, Szkolne Punkty Konsultacyjne, szkoły działające w systemie oświaty danego kraju. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną, dyplom i statuetkę Polonijnego Nauczyciela Roku.

Magdalena Miler

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com