Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj

Konkurs „Polonijny Nauczyciel Roku”

05-01-2018

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” zaprasza do udziału w drugiej edycji konkursu „Polonijny Nauczyciel Roku”. Nagroda „Polonijnego Nauczyciela Roku imienia Profesora Andrzeja Stelmachowskiego” jest docenieniem i nagrodzeniem pracy polonijnych nauczycieli.

Organizatorami konkursu jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnoty Polska” oraz Kongres Oświaty Polonijnej. Ideą konkursu jest dotarcie do jak największej liczby nauczycieli polonijnych i animatorów oświaty działających w szkołach społecznych na całym świecie, w celu docenienia i nagrodzenia osób szczególnie zaangażowanych w swoją pracę oraz motywujących i inspirujących uczniów oraz promujących polską edukację za granicami kraju.

Uczestnikiem konkursu może być każdy nauczyciel i animator kultury pracujący w szkole społecznej i niepublicznej placówce oświatowej poza granicami Polski i szkołach systemowych danego kraju, nauczyciel dowolnego przedmiotu nauczający w szkole z polskim językiem nauczania poza granicami kraju lub polonijny nauczyciel pracujący w Szkolnych Punktach Konsultacyjnych. Warunkiem obowiązkowym w każdym przypadku są minimum 4 lata doświadczenia.

Kandydaci proszeni są o przesłanie wymaganej dokumentacji, która dostępna jest na stronie http://odnswp.pl/ lub https://www.facebook.com/odnswp/ na adres:

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia
Wspólnota Polska, ul Partyzantów 87, 10-402 Olsztyn
lub adres mailowy: polonijnynauczycielroku@gmail.com.

Termin nadsyłania zgłoszeń pocztą elektroniczną lub zwykłą to 30.06.2018 r. Rozstrzygnięcie nastąpi w terminie dwóch miesięcy od daty zakończenia przyjmowania wniosków.

Przy wyłanianiu kandydatów jury będzie brać pod uwagę ich osiągnięcia, wyniki prac i oryginalność podejmowanych działań. Wyłonionych zostanie trzech zwycięzców, po jednym z kategorii: szkoła społeczna, Szkolne Punkty Konsultacyjne, szkoły działające w systemie oświaty danego kraju. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną, dyplom i statuetkę Polonijnego Nauczyciela Roku.

Magdalena Miler

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com