Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj

Zapisy na egzaminy certyfikacyjne z języka polskiego

03-27-2018

Centrala Polskich Szkół Dokształcających w USA informuje, że rozpoczął się proces rekrutacyjny na egzaminy z języka polskiego jako obcego. Odbędą się one na następujących poziomach zaawansowania językowego: B1, B2, C1 dla osób dorosłych oraz B1, B2 dla dzieci i młodzieży (14-17 lat).

Egzaminy odbędą się w podanych poniżej terminach i poziomach zaawansowania językowego:

  • 19-20 maja 2018 r.: poziomy:

– B1, B2 i C1 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych

– B1 i B2 w grupie dostosowanej do potrzeb dzieci i młodzieży;

  • 21-22 lipca 2018 r.: poziomy B1, B2 i C1 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych oraz B1 w grupie dostosowanej do potrzeb dzieci i młodzieży;
  • 17-18 listopada 2018 r.: poziomy A2, B1, B2, C1 i C2 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych.

Kandydaci powinni zgłaszać się do ośrodków, które w tych terminach będą organizować egzaminy. Lista ośrodków (podmiotów uprawnionych) jest dostępna na stronie BIP Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Proces rejestracyjny rozpoczął się 15 lutego i potrwa do 7 kwietnia 2018 roku. Zgłoszenia przyjmowane są tylko drogą on-line. Każde otrzymane zgłoszenie zostanie potwierdzone bezzwłocznie. Wysłane zostaną drogą e-mailową (e-mail: aneta73@sbcglobal.net) potwierdzenia przystąpienia do egzaminu certyfikatowego.

7 kwietnia 2018 roku, zgodnie z obowiązującymi przepisami, lista osób przystępujących do egzaminu certyfikatowego w dniach 19 -20 maja 2018 roku zostanie zamknięta.

Warunkiem przyjęcia na egzamin jest wypełnienie formularza on-line oraz wniesienie wymaganej opłaty w terminie do 7 kwietnia. Osoby, które wypełnią formularz, ale nie zapłacą za egzamin w wyznaczonym terminie nie mogą zostać zakwalifikowane na egzamin.

Miejsce egzaminu to Ośrodek Egzaminacyjny Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Nowym Jorku.

wem

wróć

Fotorelacje

Dzień Mamy i Taty w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie

12 maja uczniowie, nauczyciele i rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie wspólnie świętowali Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji w sali Jana Pawła II wystawione zostało humorystyczne przedstawienie pt. „Jak mama tatę poznała”. Za pomysł i realizację przedstawienia wielkie brawa należą się Sylwii Wadach-Kloczkowskiej. Po spektaklu przewidziany był poczęstunek dla dzieci i rodziców. Fot. Mariusz Kloczkowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com