Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj

Zapisy na egzaminy certyfikacyjne z języka polskiego

03-27-2018

Centrala Polskich Szkół Dokształcających w USA informuje, że rozpoczął się proces rekrutacyjny na egzaminy z języka polskiego jako obcego. Odbędą się one na następujących poziomach zaawansowania językowego: B1, B2, C1 dla osób dorosłych oraz B1, B2 dla dzieci i młodzieży (14-17 lat).

Egzaminy odbędą się w podanych poniżej terminach i poziomach zaawansowania językowego:

  • 19-20 maja 2018 r.: poziomy:

– B1, B2 i C1 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych

– B1 i B2 w grupie dostosowanej do potrzeb dzieci i młodzieży;

  • 21-22 lipca 2018 r.: poziomy B1, B2 i C1 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych oraz B1 w grupie dostosowanej do potrzeb dzieci i młodzieży;
  • 17-18 listopada 2018 r.: poziomy A2, B1, B2, C1 i C2 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych.

Kandydaci powinni zgłaszać się do ośrodków, które w tych terminach będą organizować egzaminy. Lista ośrodków (podmiotów uprawnionych) jest dostępna na stronie BIP Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Proces rejestracyjny rozpoczął się 15 lutego i potrwa do 7 kwietnia 2018 roku. Zgłoszenia przyjmowane są tylko drogą on-line. Każde otrzymane zgłoszenie zostanie potwierdzone bezzwłocznie. Wysłane zostaną drogą e-mailową (e-mail: aneta73@sbcglobal.net) potwierdzenia przystąpienia do egzaminu certyfikatowego.

7 kwietnia 2018 roku, zgodnie z obowiązującymi przepisami, lista osób przystępujących do egzaminu certyfikatowego w dniach 19 -20 maja 2018 roku zostanie zamknięta.

Warunkiem przyjęcia na egzamin jest wypełnienie formularza on-line oraz wniesienie wymaganej opłaty w terminie do 7 kwietnia. Osoby, które wypełnią formularz, ale nie zapłacą za egzamin w wyznaczonym terminie nie mogą zostać zakwalifikowane na egzamin.

Miejsce egzaminu to Ośrodek Egzaminacyjny Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Nowym Jorku.

wem

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com