Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj

Warsztaty wielkanocne w Maine

03-27-2018

Fot. Dorota Olaru
Fot. Dorota Olaru
Fot. Dorota Olaru

W niedzielę 18 marca w parafii pw. św. Ludwika w Portland, Maine odbyły się doroczne warsztaty wielkanocne dla dzieci, zorganizowane przez lokalną Polonię. Frekwencja dopisała – dzieci malowały przepiękne pisanki i robiły kolorowe palmy, które tydzień później, w Niedzielę Palmową, dumnie prezentowały w kościele. Jak co roku parafianki pod przewodnictwem parafialnej seniorki – babci Karoliny – zrobiły barwne palmy, którymi udekorowano ołtarz. Nie zabrakło również smacznych przekąsek i słodkości, o które zadbali uczestnicy spotkania.

Podtrzymywanie naszych tradycji jest niezmiernie ważne – to dzięki kultywowaniu polskich zwyczajów nawet na obczyźnie czujemy jedność kulturową – mówi Dorota Olaru, główna organizatorka spotkania. – Tradycje odgrywają ogromną rolę w kształtowaniu charakteru dziecka, są miernikiem więzi emocjonalnej i kulturowej zarówno w danej rodzinie, jak i w szerszym gronie znajomych. Polskie tradycje są bardzo bogate i powinniśmy być dumni z tego, co posiadamy, z naszego polskiego dziedzictwa – dodaje.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

Dzień Mamy i Taty w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie

12 maja uczniowie, nauczyciele i rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie wspólnie świętowali Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji w sali Jana Pawła II wystawione zostało humorystyczne przedstawienie pt. „Jak mama tatę poznała”. Za pomysł i realizację przedstawienia wielkie brawa należą się Sylwii Wadach-Kloczkowskiej. Po spektaklu przewidziany był poczęstunek dla dzieci i rodziców. Fot. Mariusz Kloczkowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com