Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj

XV Zjazd Nauczycieli Polonijnych i Komitetów Rodzicielskich w Portland

02-24-2018

W dniach od 25–28 maja 2018 roku odbędzie się w Portland, w stanie Oregon, XV Zjazd Nauczycieli Polonijnych i Komitetów Rodzicielskich. Tematami przewodnim zjazdu będą „Sto lat Niepodległości Polski” oraz „Szkoła Polska twórcza i z inicjatywą”.

W programie wykłady, warsztaty artystyczne, dyskusje panelowe oraz szkolenia, które prowadzić będą doświadczeni pedagodzy z Polski i Stanów Zjednoczonych. Zajęcia prowadzone będą w blokach przeznaczonych dla nauczycieli uczących w różnych grupach wiekowych, osób odpowiedzialnych za zarządzanie szkołami polonijnymi, instruktorów harcerstwa i katechetów. Z pewnością każdy uczestnik zjazdu znajdzie dla siebie coś, co go zainteresuje i zainspiruje do dalszej kreatywnej pracy.

Program i szczegółowe informacje: http://www.zjazdportland2018.com.

Kontakt z organizatorem: lub .

Karty uczestnika należy wysłać na adres:

Polish Cultural Enrichment Program
„Zjazd Portland 2018”
3832 N Interstate Ave.
Portland, OR 97227
Miejsce spotkania: JANTZEN BEACH / PORTLAND
909 North Hayden Island Drive, Portland, OR 97217

opr. ar

wróć

Fotorelacje

53. Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

Po raz 53. w Amerykańskiej Częstochowie odbył się Polsko-Amerykański Festiwal. Festiwal tradycyjnie trwał przez pięć dni, a zabawa rozłożona była na dwa pierwsze weekendy września. W tym roku przypadło to na dni 1, 2, 3 września (Labor Day Weekend) oraz na kolejny weekend – 8 i 9 września. Tegoroczny festiwal zgromadził na terenie Sanktuarium ponad 22,000 ludzi. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com