Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj

Konkurs „Ja a Polska”

02-13-2018

Interesujesz się Polską kulturą? Uczysz się polskiego? A może dopiero planujesz zacząć swoją przygodę z językiem polskim? Spróbuj swoich sił w konkursie „Ja a Polska”! Napisz o swoich przeżyciach, wrażeniach, wspomnieniach, związkach albo po prostu skojarzeniach związanych z Polską. Masz szansę wygrać fantastyczne nagrody, m.in. dwutygodniowy intensywny kurs języka polskiego w Krakowie wraz z zakwaterowaniem u rodziny goszczącej lub w mieszkaniu dzielonym, kursy online czy też podręczniki z serii „POLSKI krok po kroku”

Uczestnikiem konkursu może być każdy, kto ukończył 16 lat, z wykluczeniem nauczycieli języka polskiego. Praca może być napisana w języku polskim lub angielskim. Jeśli uczestnik konkursu nie zna żadnego z powyższych języków, praca może być przetłumaczona na polski lub angielski. W tym przypadku należy dołączyć oświadczenie o korzystaniu z pomocy osób trzecich przy tłumaczeniu pracy.

Prace należy przesyłać do 31 marca 2018 r. wyłącznie poprzez konto uczestnika konkursu. Potwierdzeniem poprawnego zgłoszenia pracy jest automatycznie wysyłana wiadomość.

Praca nie może przekroczyć 9,000 znaków (licząc ze spacjami). Poprawny format zapisu to: doc, pdf lub rtf. Prace zapisane w innych formatach lub o większej ilości znaków nie wezmą udziału w konkursie.

Wyniki ogłoszone będą do dnia 30.04.2018 roku na stronie konkursu. Jeżeli masz pytania napisz na adres: konkursy@glossa.pl. Więcej informacji na stronie www.glossa.edu.pl.

ar

wróć

Fotorelacje

53. Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

Po raz 53. w Amerykańskiej Częstochowie odbył się Polsko-Amerykański Festiwal. Festiwal tradycyjnie trwał przez pięć dni, a zabawa rozłożona była na dwa pierwsze weekendy września. W tym roku przypadło to na dni 1, 2, 3 września (Labor Day Weekend) oraz na kolejny weekend – 8 i 9 września. Tegoroczny festiwal zgromadził na terenie Sanktuarium ponad 22,000 ludzi. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com