Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Uczestnicy...

Polonia po raz kolejny zaśpiewa podczas festiwalu w Opolu

02-03-2018

Do 15 marca trwa rejestracja uczestników II Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, który odbędzie się w dniach 6-11 czerwca br. – w tym samym czasie, co Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu.

Zróżnicowany repertuar

Chcemy, aby w tym roku koncert laureatów odbył się już nie Filharmonii Opolskiej, jak w ubiegłym roku, lecz w Amfiteatrze Opolskim i był transmitowany przez program I Telewizji Polskiej oraz przez telewizję „POLONIA” – powiedziała Halina Nabrdalik, dyrektor Festiwalu.

Program II Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki składał się będzie z kilku koncertów (piosenki patriotyczne – na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu, piosenki rozrywkowe, estradowe – na zamku w Otmuchowie, piosenki ludowe – w mieście Karlika i Karolinki – Gogolinie). – Planujemy ponadto zorganizować kilka mniejszych koncertów na Opolszczyźnie z udziałem artystów polonijnych, tak by Polonią rozśpiewać opolski region, oraz by Polonię na całym świecie rozkochać w perłach polskiej kultury muzycznej – polskiej piosence, która jest „dobra na wszystko”. Wierzymy, iż w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości to spotkanie festiwalowe rodaków z różnych stron świata w Opolu będzie dla wszystkich wyjątkowym przeżyciem – dodaje Halina Nabrdalik.

Trwa nabór uczestników!

Osoby zainteresowane występem podczas festiwalu muszą pamiętać o tym, że aby wystąpić podczas festiwalu, trzeba się najpierw zarejestrować. Zapisy ruszyły 15 stycznia i trwać będą do 15 marca br. Trzeba się więc pośpieszyć, bo czasu niewiele.

Przyjmujemy także wstępne zgłoszenia dziennikarzy polonijnych – planujemy dla nich atrakcyjny program turystyczny po Opolszczyźnie, udział w koncertach festiwalu polonijnego, udział w Forum Mediów Polonijnych. Ilość miejsc ograniczona, obowiązywać będzie kolejność zgłoszeń – dodaje Halina Nabrdalik. Jak podają organizatorzy koncertu, odpłatność dla dziennikarzy wynosi 300 zł, w kwotę tę wliczonych jest pięć noclegów i wyżywienie.

Opol


Regulamin, program oraz karta uczestnika znajdują się na stronie internetowej Wspólnoty Polskiej: www.wspolnotapolska.opole.pl. Wszelakie zapytania dotyczące II Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki oraz zgłoszenia udziału w festiwalu, z załączonymi prezentacjami artystycznymi należy kierować na adres: festiwalpolonijny.opole@gmail.com.

wróć

Fotorelacje

Zabawa andrzejkowa Szkoły Języka Polskiego w Worcester

W sobotę, 3 listopada, w klubie PNI w Worcester odbyła się zabawa andrzejkowa, której organizatorem była Szkoła Języka Polskiego w Worcester. Do tańca grał zespół WindStar Band. – Była to niesamowita zabawa, pełna atrakcji, tańca i śmiechu. Jej zwieńczeniem było grupowe zdjęcie uczestników, do którego gości zaprosił zespół muzyczny – relacjonuje jedna z uczestniczek zabawy. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Listopad
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
11-15-2018
Ffestiwal w Orlando
11-15-2018
Spotkanie z prof. Adamem Wibrowskim w The Polish Institute Of Arts And Sciences Of America
11-16-2018
Spotkanie Joanny Sarapaty z Polonią w Galerii AR – Klub Amber
11-16-2018
Otwarcie wystawy „Świadek pamięci i pojednania” w CP-S
11-16-2018
Koncert Misz Masz w Melrose Ballroom
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com