Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Uczestnicy...

Polonia po raz kolejny zaśpiewa podczas festiwalu w Opolu

02-03-2018

Do 15 marca trwa rejestracja uczestników II Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, który odbędzie się w dniach 6-11 czerwca br. – w tym samym czasie, co Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu.

Zróżnicowany repertuar

Chcemy, aby w tym roku koncert laureatów odbył się już nie Filharmonii Opolskiej, jak w ubiegłym roku, lecz w Amfiteatrze Opolskim i był transmitowany przez program I Telewizji Polskiej oraz przez telewizję „POLONIA” – powiedziała Halina Nabrdalik, dyrektor Festiwalu.

Program II Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki składał się będzie z kilku koncertów (piosenki patriotyczne – na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu, piosenki rozrywkowe, estradowe – na zamku w Otmuchowie, piosenki ludowe – w mieście Karlika i Karolinki – Gogolinie). – Planujemy ponadto zorganizować kilka mniejszych koncertów na Opolszczyźnie z udziałem artystów polonijnych, tak by Polonią rozśpiewać opolski region, oraz by Polonię na całym świecie rozkochać w perłach polskiej kultury muzycznej – polskiej piosence, która jest „dobra na wszystko”. Wierzymy, iż w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości to spotkanie festiwalowe rodaków z różnych stron świata w Opolu będzie dla wszystkich wyjątkowym przeżyciem – dodaje Halina Nabrdalik.

Trwa nabór uczestników!

Osoby zainteresowane występem podczas festiwalu muszą pamiętać o tym, że aby wystąpić podczas festiwalu, trzeba się najpierw zarejestrować. Zapisy ruszyły 15 stycznia i trwać będą do 15 marca br. Trzeba się więc pośpieszyć, bo czasu niewiele.

Przyjmujemy także wstępne zgłoszenia dziennikarzy polonijnych – planujemy dla nich atrakcyjny program turystyczny po Opolszczyźnie, udział w koncertach festiwalu polonijnego, udział w Forum Mediów Polonijnych. Ilość miejsc ograniczona, obowiązywać będzie kolejność zgłoszeń – dodaje Halina Nabrdalik. Jak podają organizatorzy koncertu, odpłatność dla dziennikarzy wynosi 300 zł, w kwotę tę wliczonych jest pięć noclegów i wyżywienie.

Opol


Regulamin, program oraz karta uczestnika znajdują się na stronie internetowej Wspólnoty Polskiej: www.wspolnotapolska.opole.pl. Wszelakie zapytania dotyczące II Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki oraz zgłoszenia udziału w festiwalu, z załączonymi prezentacjami artystycznymi należy kierować na adres: festiwalpolonijny.opole@gmail.com.

wróć

Fotorelacje

Zabawa walentynkowa u „Polan”

9 lutego był wyjątkową datą dla 260 uczestników walentynkowej zabawy odbywającej się w Klubie Białego Orła w Bridgeport, CT. Czekały na nich: ogromna sala, piękne dekoracje, wiele doskonałych pomysłów na zabawy i stoły zastawione polskimi przysmakami. Nie brakowało serduszek ani nawet specjalnego kącika fotograficznego. Gospodarzem i organizatorem balu był zespół pieśni i tańca „Polanie”. Fot. Magdalena Kalkowska

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com