Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Uczestnicy...

Polonia po raz kolejny zaśpiewa podczas festiwalu w Opolu

02-03-2018

Do 15 marca trwa rejestracja uczestników II Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, który odbędzie się w dniach 6-11 czerwca br. – w tym samym czasie, co Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu.

Zróżnicowany repertuar

Chcemy, aby w tym roku koncert laureatów odbył się już nie Filharmonii Opolskiej, jak w ubiegłym roku, lecz w Amfiteatrze Opolskim i był transmitowany przez program I Telewizji Polskiej oraz przez telewizję „POLONIA” – powiedziała Halina Nabrdalik, dyrektor Festiwalu.

Program II Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki składał się będzie z kilku koncertów (piosenki patriotyczne – na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu, piosenki rozrywkowe, estradowe – na zamku w Otmuchowie, piosenki ludowe – w mieście Karlika i Karolinki – Gogolinie). – Planujemy ponadto zorganizować kilka mniejszych koncertów na Opolszczyźnie z udziałem artystów polonijnych, tak by Polonią rozśpiewać opolski region, oraz by Polonię na całym świecie rozkochać w perłach polskiej kultury muzycznej – polskiej piosence, która jest „dobra na wszystko”. Wierzymy, iż w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości to spotkanie festiwalowe rodaków z różnych stron świata w Opolu będzie dla wszystkich wyjątkowym przeżyciem – dodaje Halina Nabrdalik.

Trwa nabór uczestników!

Osoby zainteresowane występem podczas festiwalu muszą pamiętać o tym, że aby wystąpić podczas festiwalu, trzeba się najpierw zarejestrować. Zapisy ruszyły 15 stycznia i trwać będą do 15 marca br. Trzeba się więc pośpieszyć, bo czasu niewiele.

Przyjmujemy także wstępne zgłoszenia dziennikarzy polonijnych – planujemy dla nich atrakcyjny program turystyczny po Opolszczyźnie, udział w koncertach festiwalu polonijnego, udział w Forum Mediów Polonijnych. Ilość miejsc ograniczona, obowiązywać będzie kolejność zgłoszeń – dodaje Halina Nabrdalik. Jak podają organizatorzy koncertu, odpłatność dla dziennikarzy wynosi 300 zł, w kwotę tę wliczonych jest pięć noclegów i wyżywienie.

Opol


Regulamin, program oraz karta uczestnika znajdują się na stronie internetowej Wspólnoty Polskiej: www.wspolnotapolska.opole.pl. Wszelakie zapytania dotyczące II Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki oraz zgłoszenia udziału w festiwalu, z załączonymi prezentacjami artystycznymi należy kierować na adres: festiwalpolonijny.opole@gmail.com.

wróć

Fotorelacje

Świat zaklęty w fotografii

Malownicze krajobrazy, niezwykłe portrety, przykuwające uwagę ujęcia przyrody – krótko mówiąc świat widziany przez obiektyw. Zdjęcia autorstwa dwóch znakomitych polonijnych fotografów: Alicji Kosałka i Jacka Borkowskiego można było podziwiać od 12 do 28 stycznia w ramach wystawy zorganizowanej przez The Art League of New Britain (ALNB), drugą najstarszą ligę artystyczną w Stanach Zjednoczonych. Fot. Alicja Kosałka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
02-21-2018
Koncert celebrujący 85. rocznicę ostatniego koncertu I. Paderewskiego
02-23-2018
Gala boksu w Twin River Casino w Lincoln
02-23-2018
Spotkanie ewangelizacyjne „Nowy ja”
02-23-2018
Warsztaty plastyczne: „Malujemy portrety – sztuka w Instytucie Piłsudskiego”
02-24-2018
Film „Kobiety mafii” w Hawthorne Theatre
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com