Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Być Polakiem Prace na konkurs...

IX edycja konkursu „Być Polakiem”

12-28-2017

Na stronie www.swiatnatak.pl są już dostępne wszystkie dokumenty kolejnej, IX edycji konkursu „Być Polakiem” dla dzieci i młodzieży oraz dla nauczycieli na konspekt lekcji. W tym roku konkurs ma wymiar szczególny, ponieważ nawiązuje do obchodów wielkiego jubileuszu – 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przesłaniem konkursu jest, by jak najwięcej mówić o tamtych wydarzeniach, przypominać, że o wolności marzyły pokolenia.

„Rok 1918 – spełnione marzenia pokoleń” to temat, który ma zadanie połączyć pokolenia nauczyciela-wychowawcę i ucznia, mieszkających poza granicami kraju. Dlatego w tym roku formuła konkursu została poszerzona o moduł „B” – dla nauczycieli na stworzenie konspektu lekcji. Dla dzieci i młodzieży przeznaczony jest moduł „A”, gdzie wzorem lat poprzednich chodzi o stworzenie prac plastycznych, literackich i multimedialnych.

Prace należy nadsyłać w nieprzekraczalnym terminie do 4 marca 2018 roku.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.swiatnatak.pl/byc-polakiem-ix-2018/.

Organizatorami konkursu „Być Polakiem” są: Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, Polska Macierz Szkolna w Wielkiej Brytanii oraz Fundacja „Świat Na Tak”.

opr. wem

wróć

Fotorelacje

Dzień Mamy i Taty w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie

12 maja uczniowie, nauczyciele i rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie wspólnie świętowali Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji w sali Jana Pawła II wystawione zostało humorystyczne przedstawienie pt. „Jak mama tatę poznała”. Za pomysł i realizację przedstawienia wielkie brawa należą się Sylwii Wadach-Kloczkowskiej. Po spektaklu przewidziany był poczęstunek dla dzieci i rodziców. Fot. Mariusz Kloczkowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com