Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Być Polakiem Prace na konkurs...

IX edycja konkursu „Być Polakiem”

12-28-2017

Na stronie www.swiatnatak.pl są już dostępne wszystkie dokumenty kolejnej, IX edycji konkursu „Być Polakiem” dla dzieci i młodzieży oraz dla nauczycieli na konspekt lekcji. W tym roku konkurs ma wymiar szczególny, ponieważ nawiązuje do obchodów wielkiego jubileuszu – 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przesłaniem konkursu jest, by jak najwięcej mówić o tamtych wydarzeniach, przypominać, że o wolności marzyły pokolenia.

„Rok 1918 – spełnione marzenia pokoleń” to temat, który ma zadanie połączyć pokolenia nauczyciela-wychowawcę i ucznia, mieszkających poza granicami kraju. Dlatego w tym roku formuła konkursu została poszerzona o moduł „B” – dla nauczycieli na stworzenie konspektu lekcji. Dla dzieci i młodzieży przeznaczony jest moduł „A”, gdzie wzorem lat poprzednich chodzi o stworzenie prac plastycznych, literackich i multimedialnych.

Prace należy nadsyłać w nieprzekraczalnym terminie do 4 marca 2018 roku.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.swiatnatak.pl/byc-polakiem-ix-2018/.

Organizatorami konkursu „Być Polakiem” są: Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, Polska Macierz Szkolna w Wielkiej Brytanii oraz Fundacja „Świat Na Tak”.

opr. wem

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com