Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Książka Moniki...

Amerykańska premiera książki Moniki Jabłońskiej o literackiej twórczości Jana Pawła II

11-11-2017

„Wind from Heaven. John Paul II: The Poet Who Became Pope” – tak brzmi po angielsku tytuł publikacji autorstwa Moniki Jabłońskiej, która od 10 października dostępna jest w Stanach Zjednoczonych.

Książka opowiada o twórczości literackiej Karola Wojtyły, który po wyborze na Stolicę Piotrową przybrał imię Jan Paweł II. Ukazany w niej został portret wyjątkowego człowieka – studenta literatury, aktora, charyzmatycznego intelektualisty, filozofa, księdza, myśliciela, mistyka i poety. Jako papież wprowadził Kościół Katolicki w nowe millenium. Nie ma przesady w stwierdzeniu, że jego słowa i czyny nadawały i zmieniały bieg historii świata.

Publikacja opatrzona jest wstępem napisanym przez osobistego sekretarza, a zarazem przyjaciela Jana Pawła II, kardynała Stanisława Dziwisza.

Książka Moniki Jabłońskiej zadebiutowała na amerykańskim rynku w połowie października, ale już zdążyła zebrać pozytywne recenzje. „Jan Paweł II mocą słowa zmieniał świat. Książka Moniki Jabłońskiej przybliża nam postać tego niezwykłego człowieka – księdza, poety i w końcu świętego, ukazuje jego głęboką moralność i odwagę głoszenia prawdy” – napisał Michael Reagan w New York Times.

Książkę można nabyć na amazon.com lub w lokalnych księgarniach.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Dzień Żołnierzy Wyklętych w Amerykańskiej Częstochowie

W niedzielę 4 marca w Amerykańskiej Częstochowie odbyły się obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych, zorganizowane przez Komitet Obchodów Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego oraz Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej (SWAP) we współpracy ze stowarzyszeniem Pamięć.us. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com