Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Szef MON Antoni...

Szef MON Antoni Macierewicz w Pentagonie

10-01-2017

W czwartek 21 września br. Minister Obrony Narodowej RP Antoni Macierewicz spotkał się w Pentagonie z sekretarzem obrony USA Jamesem Mattisem. Rozmowy dotyczyły m.in. obecności wojsk USA na flance wschodniej NATO. Szef MON wziął również udział w Forum w Waszyngtonie, zorganizowanym przez Center for European Policy Analysis.  

Główny cel mojej wizyty w Pentagonie jest taki sam, jak główny cel polskiej polityki bezpieczeństwa: konsolidacja strategicznego sojuszu polsko-amerykańskiego. Ma to zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa Polski i bezpieczeństwa na całej flance wschodniej NATO. Do tego celu na pewno potrzebna jest szersza obecność wojsk amerykańskich w Polsce – mówił podczas rozmów w Pentagonie minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Podczas wizyty szefa MON w Pentagonie została podjęta decyzja o powołaniu grupy roboczej, której zadaniem będzie synchronizacja działań wojsk amerykańskich i polskich. – Będziemy chcieli jak najszybciej synchronizować działania naszych armii, bo widać, że nacisk ze strony rosyjskiej jest wielki i wymaga działania – argumentował minister.

Antoni Macierewicz zaprosił sekretarza obrony J. Mattisa do złożenia wizyty w Polsce i do wspólnego spotkania z żołnierzami USA w Polsce.

Na konferencji CEPA szef MON przedstawił środki i działania, które NATO mogłoby podjąć w celu zminimalizowania zagrożeń: zwiększenie wydatków obronnych przez kraje sprzymierzone na rzecz budowy armii zdolnych do obrony terytorium i ludności Sojuszu, reformę struktury dowodzenia NATO oraz dążenie do utrzymania jedności wszystkich państw członkowskich.

opr. ar

wróć

Fotorelacje

Dzień Mamy i Taty w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie

12 maja uczniowie, nauczyciele i rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie wspólnie świętowali Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji w sali Jana Pawła II wystawione zostało humorystyczne przedstawienie pt. „Jak mama tatę poznała”. Za pomysł i realizację przedstawienia wielkie brawa należą się Sylwii Wadach-Kloczkowskiej. Po spektaklu przewidziany był poczęstunek dla dzieci i rodziców. Fot. Mariusz Kloczkowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com