Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Po tym koncercie w...

Członkowie polskiego zespołu aresztowani w Los Angeles

09-14-2017

Mieli zagrać trasę koncertową w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, ale trafili do... aresztu. Członkowie polskiego zespołu heavymetalowego Decapitated z Krosna zostali oskarżeni przez jedną z fanek o jej uprowadzenie po koncercie 31 sierpnia w Spokane w stanie Waszyngton. Po zagraniu kilku kolejnych koncertów cała czwórka została aresztowana w Santa Ana w sobotę 9 września regionie Los Angeles.

Jako pierwszy informację o problemach zespołu Decapitated podał portal „The Spokesman Reviev”. Jak czytamy w artykule, kobieta zgłosiła się na policję 1 września. Powiedziała, że po koncercie w Spokane została przez członków zespołu uprowadzona. Był to jeden z pierwszych występów Decapitated w ramach trasy „Double Homicide”.   

Oskarżenie spowodowało aresztowanie całej czwórki. Miało to miejsce wieczorem 9 września po koncercie zespołu w Santa Ana. Muzycy trafili do Los Angeles County Jail, gdzie czekają na ekstradycję do Spokane (stan na 12 września br.). Biuro Szeryfa hrabstwa, które dokonało zatrzymania, nie informuje o szczegółach sprawy, ale rzeczniczka Departamentu Policji w Spokane powiedziała portalowi „The Spokesman Reviev”, że śledztwo jest w toku i niewykluczone są kolejne zarzuty dla Polaków.

Zespół wynajął prawnika Steve'a Grahama ze Spokane, którego zdaniem „sprawa ma drugie dno”. – Mamy świadków, którzy mogą poświadczyć, że oskarżycielka odwiedziła zespół z własnej woli, a po spotkaniu spokojnie sobie poszła – powiedział portalowi „The Spokesman Reviev” Graham. Prawnik podkreśla też, że muzycy sami chcieli oddać się w ręce policji. – Powiedziałem wprost: mogę ich szybko ściągnąć do Spokane, gdzie będą współpracować z prokuratorami – dodaje.

Po koncertach w Portland, Vancouver, Seattle, San Francisco, Los Angeles i Santa Ana, Decapitated miał zagrać we wrześniu także w El Paso, Albuquerque, Lawrence, Joliet, Grand Rapids, Toronto, Montrealu, Aliston, Syracuse, Nowym Jorku, Filadelfii i Baltimore. W tym roku zespół ma również zaplanowaną trasę w zachodniej Europie.                        

opr. ar   

wróć

Fotorelacje

Dożynki w Klubie Sobieski

1 października br. w Amerykańsko-Polskim Klubie Sobieski w Greenacres (4725 Lake Worth Rd) odbyły się dożynki. W programie imprezy był barwny korowód z wieńcami dożynkowymi, a także program artystyczny, przygotowany przez Teatr „Bez Wizy” oraz zespół taneczny „Polonia” z zaprzyjaźnionego klubu Polonez w North Lauderdale. Nie zabrakło tradycyjnego polskiego jedzenia, atrakcji dla dzieci, w tym zjeżdżalni wodnych, jak i zabawy przy muzyce, o którą zadbał DJ Irek Roszkowski. Fot. Grzegorz Zyzdryn

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
10-23-2017
Projekcja filmu „Botoxx” w Scandinavia House
10-23-2017
Przystanek Historia w Szkole przy parafii św. Cyryla i Metodego
10-24-2017
Przystanek Historia w Instytucie Piłsudskiego w Nowym Jorku
10-24-2017
Wykład pt. „Poland at the Crossroads between Authoritarianism and Democracy”
10-25-2017
16. Festiwal Filmów Polskich w Chicopee
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com