Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Po tym koncercie w...

Członkowie polskiego zespołu aresztowani w Los Angeles

09-14-2017

Mieli zagrać trasę koncertową w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, ale trafili do... aresztu. Członkowie polskiego zespołu heavymetalowego Decapitated z Krosna zostali oskarżeni przez jedną z fanek o jej uprowadzenie po koncercie 31 sierpnia w Spokane w stanie Waszyngton. Po zagraniu kilku kolejnych koncertów cała czwórka została aresztowana w Santa Ana w sobotę 9 września regionie Los Angeles.

Jako pierwszy informację o problemach zespołu Decapitated podał portal „The Spokesman Reviev”. Jak czytamy w artykule, kobieta zgłosiła się na policję 1 września. Powiedziała, że po koncercie w Spokane została przez członków zespołu uprowadzona. Był to jeden z pierwszych występów Decapitated w ramach trasy „Double Homicide”.   

Oskarżenie spowodowało aresztowanie całej czwórki. Miało to miejsce wieczorem 9 września po koncercie zespołu w Santa Ana. Muzycy trafili do Los Angeles County Jail, gdzie czekają na ekstradycję do Spokane (stan na 12 września br.). Biuro Szeryfa hrabstwa, które dokonało zatrzymania, nie informuje o szczegółach sprawy, ale rzeczniczka Departamentu Policji w Spokane powiedziała portalowi „The Spokesman Reviev”, że śledztwo jest w toku i niewykluczone są kolejne zarzuty dla Polaków.

Zespół wynajął prawnika Steve'a Grahama ze Spokane, którego zdaniem „sprawa ma drugie dno”. – Mamy świadków, którzy mogą poświadczyć, że oskarżycielka odwiedziła zespół z własnej woli, a po spotkaniu spokojnie sobie poszła – powiedział portalowi „The Spokesman Reviev” Graham. Prawnik podkreśla też, że muzycy sami chcieli oddać się w ręce policji. – Powiedziałem wprost: mogę ich szybko ściągnąć do Spokane, gdzie będą współpracować z prokuratorami – dodaje.

Po koncertach w Portland, Vancouver, Seattle, San Francisco, Los Angeles i Santa Ana, Decapitated miał zagrać we wrześniu także w El Paso, Albuquerque, Lawrence, Joliet, Grand Rapids, Toronto, Montrealu, Aliston, Syracuse, Nowym Jorku, Filadelfii i Baltimore. W tym roku zespół ma również zaplanowaną trasę w zachodniej Europie.                        

opr. ar   

wróć

Fotorelacje

53. Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

Po raz 53. w Amerykańskiej Częstochowie odbył się Polsko-Amerykański Festiwal. Festiwal tradycyjnie trwał przez pięć dni, a zabawa rozłożona była na dwa pierwsze weekendy września. W tym roku przypadło to na dni 1, 2, 3 września (Labor Day Weekend) oraz na kolejny weekend – 8 i 9 września. Tegoroczny festiwal zgromadził na terenie Sanktuarium ponad 22,000 ludzi. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com