Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Po tym koncercie w...

Członkowie polskiego zespołu aresztowani w Los Angeles

09-14-2017

Mieli zagrać trasę koncertową w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, ale trafili do... aresztu. Członkowie polskiego zespołu heavymetalowego Decapitated z Krosna zostali oskarżeni przez jedną z fanek o jej uprowadzenie po koncercie 31 sierpnia w Spokane w stanie Waszyngton. Po zagraniu kilku kolejnych koncertów cała czwórka została aresztowana w Santa Ana w sobotę 9 września regionie Los Angeles.

Jako pierwszy informację o problemach zespołu Decapitated podał portal „The Spokesman Reviev”. Jak czytamy w artykule, kobieta zgłosiła się na policję 1 września. Powiedziała, że po koncercie w Spokane została przez członków zespołu uprowadzona. Był to jeden z pierwszych występów Decapitated w ramach trasy „Double Homicide”.   

Oskarżenie spowodowało aresztowanie całej czwórki. Miało to miejsce wieczorem 9 września po koncercie zespołu w Santa Ana. Muzycy trafili do Los Angeles County Jail, gdzie czekają na ekstradycję do Spokane (stan na 12 września br.). Biuro Szeryfa hrabstwa, które dokonało zatrzymania, nie informuje o szczegółach sprawy, ale rzeczniczka Departamentu Policji w Spokane powiedziała portalowi „The Spokesman Reviev”, że śledztwo jest w toku i niewykluczone są kolejne zarzuty dla Polaków.

Zespół wynajął prawnika Steve'a Grahama ze Spokane, którego zdaniem „sprawa ma drugie dno”. – Mamy świadków, którzy mogą poświadczyć, że oskarżycielka odwiedziła zespół z własnej woli, a po spotkaniu spokojnie sobie poszła – powiedział portalowi „The Spokesman Reviev” Graham. Prawnik podkreśla też, że muzycy sami chcieli oddać się w ręce policji. – Powiedziałem wprost: mogę ich szybko ściągnąć do Spokane, gdzie będą współpracować z prokuratorami – dodaje.

Po koncertach w Portland, Vancouver, Seattle, San Francisco, Los Angeles i Santa Ana, Decapitated miał zagrać we wrześniu także w El Paso, Albuquerque, Lawrence, Joliet, Grand Rapids, Toronto, Montrealu, Aliston, Syracuse, Nowym Jorku, Filadelfii i Baltimore. W tym roku zespół ma również zaplanowaną trasę w zachodniej Europie.                        

opr. ar   

wróć

Fotorelacje

Polonijny sylwester w Bostonie

Około 140 osób zdecydowało się spędzić ostatnią noc roku na polonijnym balu sylwestrowym, zorganizowanym pod egidą polskiej parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie we współpracy z lokalnymi polonijnymi organizacjami. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
01-27-2018
Zabawa karnawałowa dla dzieci w Polskiej Szkole w Clearwater
01-27-2018
Bal charytatywny Polskiej Szkoły Sobotniej w Hartford
01-27-2018
Występ Kabareta pod Wyrwigroszem w Plainville
01-27-2018
30-lecie PSS im. Adama Mickiewicza w Stamford
01-27-2018
Zabawa karnawałowa – bal maskowy z kolacją w Polskim Centrum w Clearwater
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com