Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj

Zdobądź grant, studiuj w Ameryce!

07-31-2017

Każdego roku Fundacja Kościuszkowska przyznaje określoną liczbę grantów dla Polaków, którzy są zainteresowani prowadzeniem badań, studiami doktorskimi lub nauczaniem na uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych.

Kwoty stypendium wynoszą od 7,650 dolarów do nawet 25,500 dolarów, zależnie od kategorii grantu i długości pobytu w Ameryce. W ramach stypendium Fundacja pokrywa koszt podróży przez Atlantyk, zakwaterowania oraz ubezpieczenia zdrowotnego i wypadkowego. O stypendium ubiegać się mogą wyłącznie obywatele Polski mieszkający na stałe w Polsce. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.thekf.org/kf/scholarships/exchange-us.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

Dzień Mamy i Taty w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie

12 maja uczniowie, nauczyciele i rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie wspólnie świętowali Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji w sali Jana Pawła II wystawione zostało humorystyczne przedstawienie pt. „Jak mama tatę poznała”. Za pomysł i realizację przedstawienia wielkie brawa należą się Sylwii Wadach-Kloczkowskiej. Po spektaklu przewidziany był poczęstunek dla dzieci i rodziców. Fot. Mariusz Kloczkowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com