Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Polski kandydat na...

Mecenas Sławomir Platta kandydatem na nowojorskiego senatora

07-26-2018

Znany w polsko-amerykańskim środowisku Nowego Jorku adwokat Sławomir Platta ubiega się o stanowisko senatora stanowego. Zebrał już wymaganą ilość podpisów osób zarejestrowanych do wyborów z ramienia Partii Republikańskiej, ponieważ jest zwolennikiem tej siły politycznej i chce ją reprezentować. O tym, czy zostanie oficjalnym kandydatem „Grand Old Party” w listopadowych wyborach, okaże się 13 września podczas prawyborów, w których zmierzy się z mającym irlandzkie pochodzenie Tomem Sullivanem. Obecnie obaj są zatwierdzeni przez Republikanów jako kandydaci w wewnętrznej rywalizacji przedwyborczej.

Poparcie dla mec. Sławomira Platty

„Znów stworzyliśmy historię! 3,000 podpisów (wymaganych było 1,000) złożonych przez mieszkańców Nowego Jorku zostało przekazanych do Urzędu Wyborczego, aby moje nazwisko znalazło się na liście wyborczej w tegorocznych wyborach do Senatu Stanu Nowy Jork. Jestem dumny, że dane mi jest jako pierwszemu przedstawicielowi Polonii w historii miasta Nowy Jork ubiegać się o urząd Senatora Stanu Nowy Jork. Pragnę podziękować mojej Rodzinie, przyjaciołom oraz wszystkich osobom pracującym w tej kampanii wyborczej przez 24 godziny na dobę za ich poświęcenie i oddanie tej idei. Znów wygraliśmy! Polonia zasługuje, aby mieć swojego pierwszego przedstawiciela w Senacie” – pisze na facebookowym profilu mec. Sławomir Platta.

Głosy poparcia złożył w nowojorskim Urzędzie Wyborczym 12 lipca. Po zatwierdzeniu przez Partię Republikańską jego kandydatury do wewnętrznych prawyborów mec. Sławomir Platta rozpoczął oficjalną kampanię wyborczą. W związku z tym bierze czynny udział w wielu spotkaniach odbywających się w 15. dystrykcie wyborczym Wielkiego Jabłka, z którego startuje. W jego skład wchodzi: Howard Beach, Ozone Park, Woodhaven, Glendale, Middle Village, Maspeth oraz część South Ozone Parku, Ridgewood, Rego Parku i Sunnyside.

W tych dzielnicach polski kandydat na senatora organizuje również swoje spotkania i akcie mające zapewnić mu poparcie zarówno we wrześniowych prawyborach, jak i listopadowych wyborach. Temu mają także służyć nowoczesne platformy informacyjne – profile na Facebooku o nazwach „Platta For New York” oraz „Platta dla Nowego Jorku”, jak i strona internetowa o nazwie „Platta For Senat”, którą można znaleźć pod adresem: www.plattaforsenate.com.

Partia przeciwko schroniskom

Jedną z największych bolączek mieszkańców Queensu, w której znajduje się 15. dystrykt wyborczy do Senatu, jest sprawa powstających tam schronisk dla bezdomnych. Od kilku lat nowojorskie władze lokują te przytułki właśnie w tym rejonie, mimo że nie jest on aż tak bardzo popularny wśród ludzi bezdomnych, których zdecydowanie więcej przebywa w innych dzielnicach z bardziej rozwiniętą infrastrukturą handlową, komunikacyjną oraz medyczną. W dodatku schroniska często budowane są, lub mają powstać, w okolicy domów prywatnych, a nawet szkół, co stanowi bardzo duże zagrożenie dla dzieci i młodzieży, tym bardziej, że wśród bezdomnych jest bardzo dużo osób z problemami psychicznymi lub kryminalną przeszłością. Dlatego też mieszkańcy tych dzielnic buntują się przeciwko planom budowy nowych przytułków.

Polski kandydat na senatora również zauważa ten problem i chce zjednoczyć wszystkich przeciwników schronisk budowanych w okolicy szkół i domów, tak by ich głos był mocniejszy i bardziej słyszalny, a działania skuteczniejsze. W tym celu założył specjalną partię o nazwie „No Homeless Shelter Party”, a także zbiera podpisy pod petycją sprzeciwiającą się obecnej polityce związanej z bezdomnością, jaką prowadzi nowojorski burmistrz Bill de Blasio. „Jeśli masz dość rujnowania przez władze Nowego Jorku naszych dzielnic poprzez budowanie przytułków dla bezdomnych przy naszych domach, to przyłącz się do petycji o stworzenie partii o nazwie „No Homeless Shelter Party”! Powiedz politykom, że będziemy głosować i przez to walczyć z władzami przeciwko wpychaniu nam umysłowo chorych bezdomnych ludzi do naszych dzielnic” – apeluje na facebookowym profilu mec. Sławomir Platta.

Jednocześnie polski kandydat na senatora opowiada się za pomocą bezdomnym i budową schronisk, ale w odpowiednich do tego miejscach – z dala od szkół i osiedli rezydencyjnych, a także blisko szpitali i obiektów leczniczo-medycznych. Informacje na temat partii zakładanej przez polskiego adwokata można znaleźć na facebookowym profilu o nazwie „No Homeless Shelter Party (NHSP)”.

Kampania wyborcza

Sprawa bezdomności to jeden z najważniejszych punktów programu wyborczego mec. Sławomira Platty, ale nie jedyny. Podczas spotkań ze swoimi potencjalnymi wyborcami polski kandydat na senatora porusza wiele innych kwestii ważnych dla mieszkańców 15. dystryktu. Wśród nich jest sprawa likwidacji utrudnień komunikacyjnych wynikających z niewłaściwego rozlokowania przystanków autobusowych, które powodują problemy z parkowaniem oraz powstawanie korków. Zdaniem polskiego adwokata można tego uniknąć dzięki odpowiedniemu podejściu do komunikacji miejskiej i przesunięciu przystanków na mniej popularne ulice wśród kierowców samochodów osobowych.

Sławomir Platta w swoim programie wyborczym ma także sprawę pomocy ludziom bezrobotnym, uważa jednak, że należy ją zreorganizować tak, by zapomogi nie stały się sposobem na życie ludzi, którym nie chce się pracować. Jednocześnie zamierza on walczyć o wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw, by zapewnić im łatwiejszy i szybszy rozwój.

Polski kandydat na senatora sprzeciwia się również planowanej przez władze miasta likwidacji więzienia Riker's Island oraz budowie małych zakładów karnych w poszczególnych dzielnicach, co jego zdaniem źle wpłynie na nowojorski system penitencjarny. Jednocześnie chce on większego wsparcia dla policji mającej strzec bezpieczeństwa mieszkańców.

Mec. Sławomir Platta uważa również, że należy rozszerzyć pomoc, zwłaszcza medyczną i socjalną, dla seniorów oraz weteranów wojennych, których bardzo dużo mieszka w dystrykcie, który reprezentuje. Więcej szczegółów na temat kampanii wyborczej polskiego kandydata na nowojorskiego senatora można znaleźć na stronie: www.plattaforsenate.com.

BSM

wróć

Fotorelacje

Sylwester w Polskim Centrum w Clearwater

Nowy Rok hucznie powitano w Clearwater, gdzie w Polskim Centrum odbyły się w jednym czasie aż dwie imprezy – tradycyjny i elegancki bal sylwestrowy w audytorium oraz dyskoteka sylwestrowa w sali barowej, ciesząca się popularnością zwłaszcza wśród młodszej generacji Polonii. Fot. Jola Piątek, facebook.com/pcjp2

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com