New Jersey

poleć serwis drukuj

Piękna wystawa sztuki w Skulski Art Gallery w Clark

09-17-2018

Aleksandra K. Nowak...
Barbara Księski (z...
Majka (Maria) Nowak...
Olejne obrazy...
Barbara Księski i...
Paul Landinez dał...

W Skulski Art Gallery Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark, NJ, w piątek wieczorem 14 września odbył się wernisaż obrazów, gobelinów i ceramiki zaprezentowanych przez 14 artystów. Tematyka prezentowanych prac i ich wykonanie wzbudzały zachwyt, a przybyło naprawdę wiele osób głodnych pięknej sztuki.

Wernisaż otworzyła Aleksandra K. Nowak. Co ciekawe, wszyscy wystawiający artyści byli bądź są uczniami Art Studio, które prowadzi właśnie Aleksandra K. Nowak. Barbara Księski, w imieniu wszystkich artystów, podziękowała pani Aleksandrze za jej wysiłek i serce, a potem wręczyła jej kwiaty oraz piękny kubek podpisany przez wszystkich uczniów.

Swoje prace zaprezentowali następujący artyści: Małgorzata Chromińska, Iwona Czajkowski, Izabela Da Silva, Małgorzata Gąsienica-Małek, Olegario (Gary) Mera, Jolanta Krzanowska, Barbara Księski, Maria Ambroziewicz-Natoli, Majka Nowak, Norbert Nowak, Marcin Pisarczyk, Margaret Smolarski, Mary Strainero i Lucyna Wawrzaszek. Nie wszyscy artyści zdołali dojechać na wernisaż. Nieobecni to: Olegario (Gary) Mera, Jolanta Krzanowska i Barbara Księski. Marcin Pisarczyk dojechał godzinę po rozpoczęciu wernisażu.

Obok obrazu „After Sunset” dobrze znanej, nie tylko wśród Polonii, artystki Marii Nowak, znalazły się dwa ciekawe, olejne obrazy „Wild Cheetah” (gepard) i „Orange Hill”. Ich autorem jest 12-letni Norbert, syn pani Marii. Chłopiec, zainspirowany pracami matki, zaczął malować dwa lata temu.

Tak, mama była i jest moją inspiracją, tym bardziej, że sama świetnie maluje. Maluję raz w tygodniu, ale częściej rysuję. Do tej pory namalowałem blisko 30 obrazów. Lubię to, więc myślę, że w przyszłości rysowanie i malowanie będzie moją pasją i sposobem na życie. Bo to płynie z serca... – powiedział Norbert Nowak „Białemu Orłowi”.

Podczas wernisażu można było oczywiście kupić prezentowane obrazy i inne prace. Został kupiony (za 450 dolarów) jedyny obraz olejny, zatytułowany „Lupin” (łubin), którego autorką jest Lucyna Wawrzaszek.

To bardzo inspiruje mnie do dalszej pracy, bo pokazuje, że moje obrazy się podobają. A swoją przygodę z malarstwem zaczęłam nie tak dawno, bo półtora roku temu. Ale tak naprawdę to marzyłam o tym od lat – powiedziała Lucyna Wawrzaszek.

Miłym zakończeniem było pojawienie się na wernisażu Kolumbijczyka Paula Landineza, który w pewnym momencie usiadł do fortepianu i zaczął grać muzykę... Chopina. Zachwycił wszystkich zebranych, gdyż grał rewelacyjnie. Paul skończył konserwatorium muzyczne w swoim kraju i marzy o zaistnieniu w świecie muzyki w USA.

Więcej informacji o fundacji i o galerii można znaleźć na stronie internetowej www.pcfnj.org.

Janusz M. Szlechta

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com