Białka Tatrzańska...

Najpopularniejsze polskie ośrodki narciarskie

12-31-2018

Zimowy sezon trwa w najlepsze. Te kilka miesięcy w roku daje szansę fanom sportów śniegowych na świetną zabawę. Tylko gdzie się udać, by wyjazd na narty czy snowboard wypadł najlepiej? Jeśli ktoś planuje odwiedzić ojczyznę w pierwszych miesiącach nowego roku, to warto wiedzieć, że polskie kurorty oferują wiele ciekawych opcji dla miłośników zimowego szaleństwa. Oczywiście ich głównym elementem są stoki. Dobrze przygotowane trasy, świetnie zorganizowane zaplecze i udogodnienia zapewniają zimową rozrywkę na najwyższym poziomie. W które miejsca udać się, by wyjazd na narty albo snowboard okazał się spełnieniem marzeń zarówno dla najmłodszych miłośników białego szaleństwa, jak i ich opiekunów?

Polska infrastruktura narciarska oferuje wiele sprawdzonych miejsc o zróżnicowanych poziomach trudności wytyczonych tras. To, co sprawia, że dany ośrodek wyróżnia się na mapie zimowych kurortów, to nie zawsze długość tras, choć i ta nie pozostaje bez znaczenia. Równie ważna jest infrastruktura, jak na przykład wygodne wyciągi. Które ośrodki można zaliczyć do kategorii najlepszych? Oto kilka sprawdzonych propozycji.

Białka Tatrzańska

To jedna z najpopularniejszych narciarskich lokalizacji na Podhalu. Jest ona najlepszym dowodem na to, że Polska potrafi uczyć się od zagranicznych specjalistów w dziedzinie sportów zimowych, jakimi są oczywiście Francja i Austria. Połączone ze sobą stacje narciarskie Kotelnica, Bania i Kaniówka stworzyły sprawnie funkcjonujący kurort na najwyższym poziomie. Jeden karnet umożliwia korzystanie ze wszystkich(ponad 20) tras i wyciągów. Ogromną zaletą Białki Tatrzańskiej jest duże zróżnicowanie poziomów trudności tras. Dzięki temu odwiedzinami na stokach nie będą zawiedzeni ani początkujący, ani wprawieni amatorzy sportów zimowych. Wśród atrakcji i udogodnień oferowanych przez białczańskie trasy nie brak m.in. 1000-metrowej nartostrady i wygodnych kolejek krzesełkowych. Trudno nie wspomnieć o doskonałym zapleczu w formie ośrodków wypoczynkowych i hoteli, z Termami Białka na czele. Dodatkowym atutem regionu jest bliskość Bukowiny Tatrzańskiej. Oba ośrodki zmierzają ku połączeniu swoich zasobów narciarskich.

Czarna Góra, Sienna k. Stronia Śląskiego

Już od kilku sezonów Czarna Góra w Kotlinie Kłodzkiej może cieszyć się mianem jednego z najpopularniejszych ośrodków narciarskich na zachodzie Polski. A to za sprawą poczynionych w tej okolicy inwestycji. Ich efektem jest między innymi otwarcie nowoczesnego wyciągu, wyposażonego w komfortowe 6-osobowe podgrzewane kanapy i przeciwwiatrowe osłony, a także znaczna rozbudowa infrastruktury sztucznego naśnieżania, zlokalizowanej na całej długości czarnej trasy. Takie rozwiązania znacznie podniosły atrakcyjność ośrodka. Ponadto przyciąga on amatorów białego szaleństwa aż 6 trasami – każda ponadkilometrowej długości. W większości są one sztucznie naśnieżane, oświetlone i ratrakowane aż 2 razy dziennie, co zapewnia doskonałe warunki dla narciarzy i snowboardzistów, a także pozwala na znaczne wydłużenie sezonu.

Dwie Doliny, Muszyna i Wierchomla

Oto rozwiązanie dla fanów szerokich, niezatłoczonych, długich tras zjazdowych. Zapewnia je kompleks narciarski łączący ze sobą dwie miejscowości: Muszynę i Wierchomlę. Obszar ten pokryty jest aż dziewięcioma wygodnie usytuowanymi wyciągami. Najdłuższa z tras dostępna w tym rejonie liczy ponad 2 kilometry długości. Muszyna i Wierchomla posiadają rozbudowaną sieć sztucznego naśnieżania, co w połączeniu ze specyficznym klimatem panującym w kotlinach – zapewniającym temperaturę niższą średnio o 4 stopnie Celsjusza niż ta panująca w okolicy – sprawia, że sezon narciarski trwa tu nie tylko naprawdę długo, ale i pokrywa śnieżna na stokach nie poddaje się łatwo wpływowi nierzadko kapryśnej zimowej pogody. Dodatkowym udogodnieniem tamtejszych tras jest oświetlenie pokrywające swoim zasięgiem większą część obszaru.

Szrenica, Szklarska Poręba

Oto perełka dla doświadczonych amatorów zjazdów na nartach i snowboardzie. Karkonoska Szrenica to prawdziwe wyzwanie, jeśli chodzi o weryfikowanie umiejętności zjeżdżających. Jest nim tak zwana „Ściana”, czyli najbardziej stroma trasa zjazdowa w Polsce. Jej długość dochodzi do ponad 2 kilometrów, przy różnicy poziomów sięgającej aż pół kilometra! Takie ukształtowanie terenu trasy zapewnia naprawdę mocne emocje narciarskie. Dodatkowymi atrakcjami Szrenicy są nartostrady liczące nawet 4.5 kilometra, a także 6-osobowa kolejka krzesełkowa, mierzącą prawie 2.5 kilometra, co czyni ją najdłuższą w polskich górach. Ponadto tutejsze stoki pokrywa sieć maszyn do sztucznego naśnieżania.

Anna Miler

wróć

Fotorelacje

37-lecie klubu Polonia Society of Korona, Inc.

W sobotni wieczór, 7 listopada, na słynnej już Polance, odbył się Bal Polonijny zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc., podczas którego celebrowano 37-lecie istnienia tej organizacji. Fot. Facebook.com/ Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com