Massachusetts

poleć serwis drukuj
Ola Magdziak Lopes Ola Magdziak Lopes...

Walka Oli Magdziak Lopes o pas mistrzowski

07-01-2016

W sobotę 30 lipca w Plymouth polska zawodniczka Aleksandra Magdziak Lopes zawalczy o tytuł mistrza – pas WBC Silver w wadzie półśredniej.

WBC, czyli World Boxing Council, to jedna z największych i najbardziej prestiżowych międzynarodowych organizacji boksu zawodowego. Zdobycie mistrzowskiego pasa tej federacji to marzenie wielu pięściarzy. Tym razem przed tą szansą stanie Polka!

Organizatorem gali, która odbędzie się w Plymouth Memorial Hall (83 Court St, Plymouth, MA), jest Murphy's Boxing. Pojedynek Oli z bokserką z Węgier, zakontraktowany na 10 rund, będzie główną walką wieczoru. Wcześniej na ringu powalczy między innymi Mark DeLuca.

Bilety w cenie: $100 – miejsca przy ringu, $75 miejsca VIP – 3 i 4 rząd dookoła ringu (osobny bar dla osób, które kupią wejściówki w tej cenie), $50 – bilety na I piętrze, $40 – na II piętrze można nabyć na stronie internetowej www.lopesboxing.com albo przez facebook: www.facebook.com/teamlopes.

* * *

Biały Orzeł”: Czy myślisz, że to może być najtrudniejsza walka z dotychczas przez ciebie stoczonych?

Ola Magdziak Lopes: Myślę, że ta walka będzie należała do tych raczej trudnych, ale nie jestem w stanie w tym momencie stwierdzić, czy będzie najtrudniejsza. Każda walka jest inna – pod względem przeciwnika, poziomu stresu czy takich rzeczy, których nie da się przewidzieć wcześniej, jak np. samopoczucie czy poziom energii w dniu walki. Wszystko polega na tym, żeby właśnie niezależnie od tych czynników wejść na ring i wykonać swój plan na 100%.

Jak idą przygotowania?

Przygotowania jak na razie idą doskonale i zgodnie z planem. Zaczęliśmy regularne sparingi, wypracowałam już w miarę dobrą kondycję.

Czy obawiasz się, że przeciwniczka może czymś cię zaskoczyć na ringu?

Myślę, że ta przeciwniczka będzie bardzo agresywna – pomimo tego, że przyjmuje ciosy, dalej prze naprzód, nie podda się łatwo. Moje atuty to technika, celność i praca nóg, ale ona potrafi swoją agresją skrócić dystans. Więc zaważy to, kto lepiej zrealizuje swój plan. Będę musiała idealnie wykonać swój plan działania, utrzymywać dobry dystans, pamiętać o pracy nóg i wyprowadzać celne kombinacje ciosów.

Cofnijmy się nieco w czasie. Co sprawiło, że zainteresowałaś się boksem? Kiedy pierwszy raz założyłaś rękawice na ręce?

W liceum – już tutaj, w USA – zainteresowałam się zapasami i spędziłam dwa lata, trenując tę dyscyplinę. Bardzo polubiłam sporty walki i brakowało mi tego po ukończeniu szkoły. Na boks trafiłam przypadkowo, chociaż zawsze mnie to interesowało, często oglądałam walki w telewizji.

Już wtedy wiedziałaś, że boks stanie się tak ważny dla ciebie, czy traktowałaś to na początku jako hobby?

Uprawiałam sport – rożne dyscypliny – od wczesnego wieku. Jak miałam 7 lat, zaczęłam na dość wysokim poziomie trenować tenis. Zawsze startowałam w jakichś zawodach – po tenisie przyszedł czas na lekkoatletykę, siatkówkę itd. W boksie zakochałam się bardzo szybko i już po paru miesiącach treningu zaczęłam myśleć o walkach na poziomie amatorskim. Chyba byłoby mi ciężko uprawiać jakikolwiek sport bez możliwości sprawdzenia się na wyższym poziomie.

Gdybyś teraz musiała wybrać: albo prawo, albo boks – na co byś się zdecydowała?

Dużo czasu zajęło mi przemyślenie tego pytania i dalej nie mam odpowiedzi (uśmiech). Boks w tym momencie to moja pasja, wkładam w to całe moje serce. To jest tego typu pasja, dla której chce się wstać o 5 rano i jechać na trening przed pracą. Jednak ten sport niestety nie jest na tyle rozwinięty, żeby można się z niego utrzymać. Jak każdy sport ma też swój „okres ważności” – mam tu na myśli wiek zawodników. A w sporcie takim jak boks szczególnie trzeba na to uważać, bo w pewnym momencie zaczyna brakować refleksu czy szybkości i zawodnik zaczyna przyjmować niepotrzebne (i często bardzo szkodliwe) ciosy. Jak wspomniałam, sport był w moim życiu od najmłodszych lat, ale zawsze też miałam „żyłkę” do książek, do czytania i nauki. Bardzo lubię prawo i prowadzenie spraw dla moich klientów sprawia mi dużo przyjemności. Mam możliwość podjąć działanie i zyskać konkretny, pozytywny dla klienta rezultat, co dostarcza mi dużo zawodowej satysfakcji.

Dziękuję za rozmowę i życzę wygranej!

Rozmawiała Joanna Szybiak

wróć

Fotorelacje

Dożynki w Polskim Centrum w Clearwater

W niedzielę, 20 września, Polonia z Clearwater i okolic spotkała się w Polskim Centrum im. Jana Pawła II na tradycyjnych dożynkach. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia na salę sztandaru Polskiego Centrum oraz wniesienia dożynkowych wieńców. Uroczystemu pochodowi towarzyszył śpiew tradycyjnych dożynkowych przyśpiewek ludowych. Na scenie, przyozdobionej dekoracjami z motywami ludowymi, zaprezentowany został program artystyczny. Goście mogli liczyć również na smaczny obiad. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com