Massachusetts

poleć serwis drukuj
Ola Magdziak Lopes Fot. Archiwum Oli...
Ola Magdziak Lopes Fot. Archiwum Oli...
Ola Magdziak Lopes Fot. Archiwum Oli...
Ola Magdziak Lopes Fot. Archiwum Oli...

Polska pięściarka Ola Magdziak Lopes wygrała kolejną walkę

07-06-2015

W sobotę 27 czerwca Ola Magdziak Lopes, polska pięściarka z Massachusetts, stoczyła i wygrała kolejną walkę. „Biały Orzeł” rozmawia z nią o tej wygranej oraz o ciągłej pracy nad sobą i dążeniu do perfekcji.

„Biały Orzeł”: Gratuluję kolejnego sukcesu! Co mogłabyś powiedzieć o walce, którą stoczyłaś ostatnio?

Aleksandra Magdziak Lopes: Dziękuję za gratulacje. A co do walki – przede wszystkim to był rewanż. Z moją przeciwniczką spotkałam się już wcześniej, w maju zeszłego roku. Wtedy z nią zremisowałam. Byłam dość zawiedziona tym wynikiem, jednak gdy po potyczce obejrzałam film z walki, dostrzegłam wiele swoich niedociągnięć. Doszłam do wniosku, że tak właściwie pozwoliłam mojej przeciwniczce na zremisowanie ze mną. Dlatego teraz, gdy już wiadomo było, że to z nią się zmierzę, w przygotowaniach do walki skupiłam się na wyeliminowaniu moich technicznych i taktycznych błędów, które popełniłam poprzednio. Wyszło świetnie. Wygrałam pięć z sześciu rund wynikiem 59:55.

Jak ta wygrana wpłynie na Twoje miejsce w rankingach?

Moja przeciwniczka jest bardzo dobrą zawodniczką. Stoczyła kilkadziesiąt walk na ringu amatorskim, ma duże doświadczenie. A ja z kolei obwiniałam się o tamten remis, ciągle myślałam, że to czy tamto mogłam zrobić lepiej, inaczej. Teraz wygrałam i to zwycięstwo oprócz takiej zwykłej satysfakcji przyniosło mi też spokój – wykonałam plan. A co do rankingów… Jestem druga w USA i piąta na świecie w wadze lekkośredniej. WBA miejsce 3., WBC miejsce 6., IBF miejsce 5. Klasuję się w czołówce. Te rankingi były uaktualniane jeszcze przed moją czerwcową walką, więc nie wiem, jak ta wygrana wpłynie na moją pozycję, ale na pewno nie zaszkodzi.

Czy kolejne wygrane dają siłę, czy są raczej presją, zwiększają obawę przed porażką?

Moim zdaniem wygrane zdecydowanie dają siłę, szczególnie, jak się wygra z dobrym przeciwnikiem. Każde zwycięstwo wzmacnia, daje więcej pewności siebie. I przy tym dużo się uczę, każda walka to nowe doświadczenie. To była moja 18. walka, ale jeszcze nie osiągnęłam kondycji i techniki moich marzeń.

A czujesz się już bliska perfekcji?

Jeśli chodzi o sprawy kondycyjne, to myślę, że podczas ostatnich paru lat naprawdę nauczyłam się wyczuwać swoje ciało – jego potrzeby, możliwości. Wiem, kiedy jestem w dobrej formie. Wcześniej trenowałam za ciężko i kiedy już dochodziło do walki, byłam zwyczajnie przemęczona. Jeśli chodzi o sprawy techniczne, to nadal widzę wiele rzeczy wymagających poprawy. Ale też jestem w tej kwestii bardzo dla siebie krytyczna. Gdy oglądam film z walki, wyłapuję różne takie niedociągnięcia – a tu ręce za szeroko, a tu mogłam użyć innej kombinacji ciosów. Ale nie ma chyba czegoś takiego jak idealna walka. Walczy się zawsze z drugą osobą, która oczywiście też ma swój pomysł na walkę. Jeszcze mi brakuje trochę do pełnej satysfakcji z mojego wykonania technicznego. Na treningu, gdy jestem mniej zestresowana, potrafię wyprowadzić naprawdę ciekawe kombinacje sześciu, siedmiu ciosów. W walce nie zawsze mi to wychodzi. Ale to kwestia nauki i zdobywania doświadczenia, a także podejścia psychicznego. Czasem ciężko się skupić na wykonaniu zamierzeń, odciąć się od stresu. Ciągle dążę do perfekcji. Mam nadzieję, że z biegiem czasu będę coraz lepsza.

Publiczność jak zwykle dopisała?

Publiczność była niesamowita! Jestem dość znana w Massachusetts, widziałam spore grono moich wiernych kibiców, ale czułam wsparcie wszystkich widzów. Miłośnicy boksu dopingowali zawodników najlepiej jak potrafili. Było też dużo Polonii, to też miłe, że chcieli przyjść.

W planach są już następne walki czy jednak odpoczynek, o którym wspominałaś już w poprzednich rozmowach?

Koniecznie odpoczynek! (śmiech). To była już moja czwarta walka od listopada zeszłego roku, to dużo. Muszę się zregenerować fizycznie i psychicznie. Mam zamiar zrobić sobie wolne do końca sierpnia. We wrześniu wrócę do treningów. Wstępnie planujemy dużą galę boksu w październiku w Massachusetts, na której na pewno wystąpię, jeśli wszystko dobrze pójdzie.

Dziękuję za rozmowę i życzę udanych wakacji!

Dziękuję.

Rozmawiała Joanna Szybiak

wróć
~mama
2015-07-07 19:18:30
Zgłoś do moderacji
kochanie , jestem z ciebie bardzo dumna ale nigdy nie przestanę się o ciebie bać.kocham cię
~Aleksandra Magdziak Lopes
2015-07-07 18:51:06
Zgłoś do moderacji
Dzieki Tato :) <3
~Tomasz Magdziak
2015-07-07 11:50:05
Zgłoś do moderacji
Olu, jesteś wspaniała,jesteś perfekcyjna i doskonała. Kocham Cię bardzo. Ojciec

Fotorelacje

Sylwester w Polskim Centrum w Clearwater

Nowy Rok hucznie powitano w Clearwater, gdzie w Polskim Centrum odbyły się w jednym czasie aż dwie imprezy – tradycyjny i elegancki bal sylwestrowy w audytorium oraz dyskoteka sylwestrowa w sali barowej, ciesząca się popularnością zwłaszcza wśród młodszej generacji Polonii. Fot. Jola Piątek, facebook.com/pcjp2

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com