Massachusetts

poleć serwis drukuj

Polska pięściarka Aleksandra Magdziak Lopes znów wygrywa!

04-24-2015

Aleksandra Magdziak Lopes Polska pięściarka...
Aleksandra Magdziak Lopes Fot. Archiwum A....
Aleksandra Magdziak Lopes Fot. Archiwum A....

W piątek 10 kwietnia w Melrose Memorial Hall w Bostonie znów odbyła się gala boksu zawodowego. Jedną z walczących była Aleksandra Magdziak Lopes. Polska pięściarka odniosła kolejne zwycięstwo. Dla „Białego Orła” opowiada o przebiegu walki i o tym, jakie znaczenie ma dla niej to zwycięstwo.

„Biały Orzeł”: Gratuluję kolejnego sukcesu! Jak oceniasz walkę?

Ola Magdziak Lopes: Nie wiem do końca, jak ocenić tę walkę. Dość przypadkowo w pierwszej rundzie wylądowałam na deskach. Zaraz po pierwszym gongu zabrakło mi równowagi, a moja przeciwniczka w tym samym momencie wyprowadziła bardzo celny cios – dla mnie skończyło się to lądowaniem na deskach. Przez to straciłam dwa punkty – to duża strata, którą ciężko potem odrobić. Od razu zdałam sobie z tego sprawę, zrozumiałam, że muszę postawić na bardziej agresywny sposób walki, żeby nadrobić tę stratę. Jeśli chciałam wygrać, to nie mogłam sobie pozwolić, żeby w kolejnych rundach moja przeciwniczka w którymś momencie była górą. To była walka sześciorundowa. Wiedziałam, że następne pięć rund muszę wygrać. Musiałam się szybko wziąć w garść i ostro walczyć, tak, aby w oczach sędziów, którzy przyznają punkty, nie pojawiła się żadna wątpliwość, żaden znak zapytania.

Ten knockdown pewnie wytrącił Cię trochę z równowagi?

Nigdy wcześniej nie miałam takiej sytuacji. To nie był jakiś szczególnie silny cios, jednak trafił, a w międzyczasie ja nie stałam w dobrej pozycji. Musiałam wykazać się refleksem, dopasować strategię na kolejne rundy w zaistniałej sytuacji. Nie było to przyjemne, ale miałam okazję sprawdzić swoją reakcję. W jednej chwili leżałam na deskach, w drugiej musiałam wstać i walczyć. Liczyło się to, żeby nie spanikować, tylko skupić się na pozostałych rundach.

Wygrałaś i to się liczy.

Tak. Końcowy stan punktowy przedstawiał się 58:55 na moją korzyść. To była dobra, agresywna walka. W rezultacie wszystko potoczyło się po mojej myśli.

Czy przeciwniczka, oprócz tego nieco przypadkowego knockdownu w pierwszej rundzie, sprawiała jakieś trudności?

Zawodniczka, z którą stoczyłam walkę, klasyfikuje się pośrodku rankingów. Nie była to jakaś szczególnie trudna przeciwniczka. Jest dość wysoką osobą, to wymusiło na mnie nieco inny styl walki, sama też jestem wysoka i wolę walczyć z niższymi ode mnie, mogę wtedy wykorzystać przewagę wzrostu.

Publiczność dopisała?

Gala była całkowicie wyprzedana już trzy tygodnie przed terminem. Publiczność była wspaniała, świetnie dopingowała walczących.

Są już zaplanowane kolejne walki?

Od listopada stoczyłam trzy walki. To dużo. Ostatnie pół roku to był bardzo intensywny okres. Przygotowanie do walk było bardzo wyczerpujące pod względem fizycznym. Teraz chcę trochę odpocząć, zregenerować organizm, nabrać sił. Być może w lipcu zorganizowana zostanie kolejna gala boksu, na której mogłabym wystąpić, ale to jeszcze nic pewnego. Gdyby jednak doszło to do skutku, chciałabym się zmierzyć z zawodniczką, z którą walczyłam w maju zeszłego roku. Zremisowałam wtedy, a moim zdaniem to była walka do wygrania. Zależy mi na tym, żeby to pokazać i w rewanżu zwyciężyć.

Zatem życzę realizacji tych planów i dziękuję za rozmowę.

Dziękuję.

Rozmawiała Joanna Szybiak

wróć

Fotorelacje

Sylwester w Polskim Centrum w Clearwater

Nowy Rok hucznie powitano w Clearwater, gdzie w Polskim Centrum odbyły się w jednym czasie aż dwie imprezy – tradycyjny i elegancki bal sylwestrowy w audytorium oraz dyskoteka sylwestrowa w sali barowej, ciesząca się popularnością zwłaszcza wśród młodszej generacji Polonii. Fot. Jola Piątek, facebook.com/pcjp2

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com